گروه: اخبار استان خبر: 87259 / تاریخ انتشار : 1396/2/16 ساعت : 11:55
گزارش/

صحبت های متناقض مسئولان در مورد ورزشگاه یاسوج/فرماندار:ورزشگاه در حال تخریب است/معاون استاندار: ورزشگاه هیچ مشکلی ندارد

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: ورزشگاه هم اکنون آماده بهره برداری است و اگر ما تیمی داشته باشیم که در حدلیگ که بخواهد در این ورزشگاه بازی کند هیچ مانعی برای آن وجود ندارد.

پژمان نیک اقبالی  در گفت و گو با خبرنگار پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس، عملیات اجرایی ورزشگاه 15 هزار نفری(شهید فتاحی) شهر یاسوج از سال 84  در زمینی به مساحت 23 هزار متر مربع و اعتباری افزون بر 100 میلیارد ریال در منطقه مسکونی دولت آباد شهر یاسوج آغاز و مقرر شد در بازه زمانی چهار ساله تکمیل و به بهره برداری برسد اما این بازه زمانی 4 ساله 10 سال به طول انجامید و مبلغ 30 میلیارد تومان برای ساخت و بهره برداری از این استادیوم هزینه شد.

استادیوم 15 هزار نفری یاسوج بعد از کش و قوس های فراوان و حاشیه هایی که بخاطر اسم آن داشت سرانجام در 8 اردیبهشت سال 94 با حضور محمود گودرزی وزیر پیشین ورزش و جوانان افتتاح شد.

مدیرکل پیشین ورزش و جوانان کهگیلویه و بویراحمد در 11 بهمن ماه سال 93 گفت: با هماهنگی‌های به عمل آمده در تهران، این ورزشگاه روز سه‌شنبه ۲۱ بهمن‌ماه جاری با حضور وزیر ورزش و مسئولان این وزارت‌خانه و مسئولان ارشد استان کهگیلویه و بویراحمد رسماً افتتاح ‌می‌شود.

این مسئول از پیشرفت ۹۷ درصدی ورزشگاه ۱۵ هزار نفری یاسوج خبر داد و گفت: ورزشگاه به صورت کامل تکمیل شده است و تنها مقداری از محوطه باقی‌مانده که به گفته پیمانکار این نواقص جزیی تا شش ماه دیگر برطرف خواهد شد.

کلیپ زیر که در تاریخ 11 اردیبهشت ماه سال 96 از مردم گرفته شده است چیزی غیر از گفته های ایزدپور را نشان می دهد.

نظرات مردم یاسوج در مورد ورزشگاه میلیاردی+فیلم

بیش از یک سال از افتتاح این ورزشگاه می گذرد اما تا کنون هیچ تیمی در این ورزشگاه بازی نکرده است و میلیاردها تومان هزینه بیت المال در حال از بین رفتن است و این نواقصات که قرار بود 6 ماهه بر طرف شود اکنون بیش از سه سال از آن می گذرد و همچنان این نواقصات وجود دارد از آن زمان تاکنون انتقادهای زیادی به ورزش و جوانان استان و مسئولان استانی وارد است که در زیر برخی را مشاهده می کنید.

 رئیس هیات فوتبال استان: با افتتاح این ورزشگاه بر سر مردم کلاه گذاشته اند/ ورزشگاهی که بدون برگزاری حتی یک مسابقه رو به تخریب است 

ورزشگاهی برای دکور در یاسوج + تصاویر

فرماندار بویراحمد نیز وقتی دید که این ورزشگاه که میلیاردها تومان در آن هزینه شده است همچنان بدون استفاده در حال تخریب است گفت: باید با کسانی که در برگزاری بازی‌ها در استادیوم 15 هزار نفری یاسوج کارشکنی می‌کنند برخورد شود و اجازه هرگونه بازی در استادیوم تختی داده نشود چرا که وضعیت کنونی آن اصلا مساعد برای دیدارها نیست.

فرماندار شهرستان بویراحمد با بیان اینکه برای احداث استادیوم 15 هزار نفری یاسوج هزینه‌های زیادی شد، گفت: با وجود هزینه‌های هنگفت در استادیوم ولی تاکنون بازی در آن برگزار نشده و تجهیزات آن در حال فرسودگی است.

نظری با تاکید بر اینکه استادیوم 15 هزار نفری یاسوج با حضور وزیر ورزش و جوانان افتتاح شد، بیان داشت: با افتتاح استادیوم تاکنون هیچ بازی در آن برگزار نشده و مسؤولان استانی ورزش تخلف مرتکب شدند که چرا اجازه برگزاری بازی داده نمی‌شود و ورزشگاه در حال مستهلک شدن است.

با وجود سخنان تند فرماندار بویراحمد در خصوص ورزشگاه 15 هزار نفری یاسوج اما باز هم هیچکس گوشش بدهکار نبود و همچنان این ورزشگاه بدون استفاده است و جوانان باید از ورزشگاه نا امن تختی استفاده کنند.

مدیرکل پیشین ورزش و جوانان کهگیلویه و بویراحمد کهگیلویه و بویراحمد از یک سال قبل از آن وعده افتتاح این ورزشگاه را داده بود اما هر بار به دلیل تکمیل نبودن افتتاح آن به روزهای بعد موکول می شد و این شد که تکمیل نشده ورزشگاه افتتاح شد.

جهانبخش ایزدپور که دو سال مدیرکل ورزش و جوانان این استان را بر عهده داشت تنها کاری که کرد افتتاح این ورزشگاه ناقص بود با توجه به اینکه نقد های زیادی به این مدیرکل وارد بود به گونه ای که چندین بار از طرف استاندار کهگیلویه و بویراحمد نقد شد که چرا در جلسات حضور پیدا نمی کند.

اظهارات جنجالی سرمربی تیم فوتبال زاگرس یاسوج در مورد ورزشگاه

همچنین طرمربی تیم فوتبال زاگرس یاسوج که دلی پر از مدیرکل پیشین ورزش داشت مصاحبه ای جنجالی با این پایگاه خبری داشت که در زیر می بینید:

کرمی با اشاره به وضعیت نامناسب ورزشگاه 15 هزار نفری یاسوج گفت: یک قلاده سگ در ورزشگاه 15 هزار نفره یاسوج سقط کرده است رختکن و زمین چمن ورزشگاه اماده نیست و هنوز مشکلات زیادی دارد.

اظهارات جنجالی سرمربی تیم فوتبال زاگرس درباره ورزشگاه 15 هزار نفری یاسوج/ مرگ یک قلاده سگ در ورزشگاه

 

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد در رابطه با ورزشگاه 15 هزار نفری یاسوج گفت: معمولا وقتی پروژه ای 97 درصد پیشرفت فیزیکی داشته باشد آماده بهره برداری می شود البته نواقصاتی دارد که آن سه درصد نواقصات در دوره تعهد پیمانکار باید رفع شود.

وی بیان کرد: در سفری که وزیر ورزش به استان داشت و پروزه را افتتاح کرد بعد از بازدید تاکید شد که این نواقصات جزئی برطرف شود اما اکنون تیمی داشته باشیم که در حد این ورزشگاه باشد مانعی برای بازی  آن تیم در ورزشگاه وجود ندارد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: اکنون این ورزشگاه مشکل خاصی ندارد فقط مقداری در بحث محوطه سازی و راه انداری تاسیسات مشکلاتی هست اما تاسیسات نیز چون که در ورزشگاه استفاده نمی شود نمی توان آن را راه اندازی کرد اگر راه اندازی شود دیگر نمی شود آن را خاموش کرد اما اگر قرار شد اسفاده شود این تاسیسات نیز راه اندازی می شود و اکنون مانعی وجود ندارد.

نیک اقبالی در پاسخ به این سوال که چرا تیم های استان اجازه بازی در این ورزشگاه را ندارند، عنوان کرد: زمین ورزشگاه تنها محل برگزاری مسابقات در سطح لیگ و مسابقات مهم است  زمین های دیگری برای تمرین وجود دارد این توقع درست نیست اما که هر تیمی در سطح لیگ می تواند یک روز قبل از بازی در این ورزشگاه تمرین کند وگرنه سایر تمرین ها در این ورزشگاه برگزار نمی شود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد در رابطه با فرسودگی این ورزشگاه افزود: اگر از جایی استفاده نشود بدون شک فرسوده می شود و این همت جوانان و تیم های ما را می طلبد که تیم هایی در حد لیگ های کشور داشته باشیم و رونقی در ورزش فوتبال استان با همت جوانان به وجود بیاید که شور و نشاط را به ورزشگاه بازگردانند.

وی با بیان اینکه اکنون چون تیمی در لیگ های یک و برتر نداریم فرسودگی ورزشگاه نیز امکان دارد گفت: این ورزشگاه هنوز در اختیار ورزش و جوانان قرار نگرفته است  اما باید در نگهداری و حفاظت این ورزشگاه کمک کنند.

 
ورزشگاه 15 هزار نفری یاسوج اتفاقی میمون برای استان بود
 
مدیرکل جدید ورزش و جوانان کهگیلویه و بویراحمد در گفت و گو با خبرنگار این پایگاه خبری گفت: برنامه های خوبی برای ساماندهی برخی  اماکن ورزشی در سطح استان داریم به گونه ای که اگر همین گونه پیش برویم تا پایان سال 96 تعداد زیادی از چمن های ورزشی به ورزش استان اضافه می شود.
 
محمد تقی علوی عنوان کرد: برخی از اماکن نیاز به تجدید مجدد دارند و اعتباراتی برای آنها در نظر گرفته شده است قرار بر این است اقداماتی انجام شد.
 
وی بیان کرد: با توجه به اینکه این ورزشگاه اتفاق خوب و میمونی است اما در حال حاضر مشکلاتی بوده که از سال گذشته وجود داشته و با توجه به تاکید استاندار و نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی هفته آینده اتفاقات خوبی برای ورزشگاه می افتد.
 
 
قصد داریم بهره برداری زنده از ورزشگاه شود
 
مدیرکل جدید ورزش و جوانان کهگیلویه و بویراحمد افزود:  قصد داریم کاری کنیم که آنجا بهره برداری زنده داشته باشد نه اینکه کناری بیفتد و حالت خاصی دیگر استفاده شود که به نفع ورزش نباشد  هدف ما این است که با برنامه ریزی از این ورزشگاه استفاده شودکه به زیر ساخت ورزش در همه زمینه ها کمک کند.
 
وی ادامه داد: موضوعات متعددی را در برنامه کاری داریم که به نظر خودم می توان موقعیت های بسیار خوبی را در زمینه ورزش در استان ایجاد کرد.
 
علوی در پاسخ به این سوال که این استادیوم تنها برای تیم های لیگ است، گفت: قصد داریم برنامه ریزی کنیم که بهره وری مناسب از این ورزشگاه داشته باشیم برنامه های خوبی برای این ورزشگاه خواهیم داشت.
وی ادامه داد: ورزشگاه متعلق به همه است همه قشر جوان، هم بانوان و هم تیم های لیگ استان با توجه به اینکه ورزشگاه در بخش هایی تکمیل بوده اما بخش های دیگر نیز نواقصاتی دارد که با برنامه ریزی های انجام شده این نواقصات نیز بر طرف می شود.
 
گزارش: زهرا داوودی
منبع:ایل بانو

انتهای پیام/200

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.