گروه: اخبار استان خبر: 98485 / تاریخ انتشار : 1396/3/17 ساعت : 10:06

رزمنده 8 سال دفاع مقدس به دور از چشم مسئولان فوت کرد/رزمنده ای که فراموش شد

نعمت الله نیکبخت که بیش از 6 سال از عمرش را در جبهه حق علیه باطل گذراند و هیچگاه از امتیاز جانبازی اش استفاده نکرد سرانجام در کنار بی مهری مسئولان دعوت حق را لبیک گفت.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس، این رزمنده 8 سال دفاع مقدس بیش از 73 ماه در جنگ حضور داشته است و در این مدت زن و بچه هایش دوری پدر را تحمل می کردند و هیچگاه حاضر نشدند که دست نیاز به سمت کسی بلند کنند.

رزمندگان 8 سال دفاع مقدس دینی بزرگ بر گردن مردم و مسئولان دارند دینی که اگر به خودشان ادا نشود حداقل باید به فرزندانشان این دین را ادا کنند اما گاهی نه تنها خانواده این رزمندگان بلکه خود انها نیز فراموش می شوند و زحمت چند ساله شان را کسی نمی بیند درست است که برای آخرتشان بوده اما گاهی مسئولان نیز باید از این رزمندگان تقدیر کنند و به آنها بگویند که اگر روزی شما جانتان را به خطر انداختید و از خود گذشتید ما نیز امروز  قدر این از خودگذشتگی تان را می دانیم.

استان کهگیلویه و بویراحمد در هشت سال دفاع مقدس 1880 شهید تقدیم نظام جمهوری اسلامی ایران کرده است که این تعداد به نسبت جمعیت شناسنامه ای پر افتخار برای لر تباران این مرز و بوم است این آمار به این معنی است که 1880 خانواده در این استان جگر گوشه هایشان را به گلوله های توپ و تانک سپردند و آنها را سپری کردند که ایران اسلامی و دین اسلام پا برجا بماند همچنین 317 ازاده و 10 هزار جانباز تقدیم نظام جمهوری اسلامی ایران کرده است.

در کهگیلویه و بویراحمد رزمنده ای زندگی می کند البته باید گفت زندگی می کرد چرا دیگر در بین ما نیست وی  6 سال از 8 سال دفاع مقدس در جبهه جنگ حضور داشت و با همه توان در برابر دشمنی که قصد ناموس این کشور را کرده بود ایستاد و به عنوان یک بسیجی حضور داشت.

جنگ تمام شد و افراد زیادی جانباز شدند و افراد زیادی نیز به درجه رفیع شهادت نایل امدند شهدا، جانبازان و آزادگان را همه می شناختند اما در این میان افرادی بودند که قصد داشتند گمنام باشند در جبهه حق علیه باطل حضور داشتند اما هیچگاه نه اسمی از خود گفتند و نه ادعای پست و مقام داشتند و در کنار بی توجهی مسئولان فوت کردند تا شاید در آن دنیا پست و مقامی برسند و کسی باشد از اینکه جانشان را برای دفاع از کشور کف دستشان گذاشتند تشکر کند.

نعمت الله نیکبخت اهل دهستان دشت روم است  که بیش از 6 سال از عمرش را در جبهه حق علیه باطل گذراند و هیچگاه از امتیاز جانبازی اش استفاده نکرد  سرانجام در کنار بی مهری مسئولان دعوت حق را لبیک گفت.

این رزمنده 8 سال دفاع مقدس سی سال قبل وقتی امام خمینی(ره) ندای استقلال آزادی، جمهوری اسلامی سر داد این دعوت را لبیک گفت و با گذشتن از جانش در جبهه جنگ حاضر شد و خانواده اش را به خدا سپرد 6 سال در جبهه جنگ حضور داشت در این مدت چندین بار مجروح شد اما باز هم حاضر نشد هم سنگرانش را تنها بگذارد و به خانه بیاید این رزمنده 8 سال دفاع مقدس به دلیل شیمیایی شدن دچار مشکلات تنفسی در ریه هایش بود و از بعد از پیروزی انقلاب اسلامی تا کنون همیشه سرفه می کرد.

خانواده این رزمنده می گفتند بارها به او گفتیم که سراغ پرونده جانبازی اش را بگیرد اما همیشه در جواب می گفت اگر کاری انجام داده م برای رضای خدا و آخرت خودم بوده و هیچ منتی ندارم جمله ای که نه تنها از این رزمنده بلکه از خیلی از رزمندگان و جانبازان هشت سال دفاع مقدس می شنویم اخلاص و بندگی آنها ستودنی است.

نعمت اله نیکبخت یک سال و نیم گذشته بیماری تنفسی اش شدت می گیرد اما باز هم حاضر به رفتن به بیمارستان و دتر نمی شود شاید این رزمنده به این فکر می کرده که هم سنگرانش چگونه شهید شده اند و نباید خودش راحت در بیمارستان بستری شود و شاید هم می خواسته که زودتر امام و شهدا را در آن دنیا ملاقات کند.

 بیماری این رزمنده 6 ماه اخیر به اوج شدت خود می رسد و به اصرار خانواده دکتر می رود اما دکتر آب پاکی را بر دست زن و بچه هایش می ریزد و می گوید دیر اقدام کردی اید و دیگر کاری از ما بر نمی اید خانواده این رزمنده نیز ناامید از همه جا می خواهند که پدر را برای راحتی در این مدت عمر باقی مانده اش در بیمارستان بستری کنند اما این رزمنده باز هم رضایت نمی دهد و می گویم می خواهد در خانه باشد.

حال نعمت اله نیکبخت روز به روز بدتر می شود و سرآنجام پری روز در اثر عوارض ناشی از جنگ و از بین رفتن بخشی از ریه های تنفسی اش فوت می کند اما جای دردناک ماجرا اینجاست که خانواده این رزمنده ذره ذره آب شدن پدر را دیدند و هیچ مسئولی نرفت به انها دلگرمی دهد انتظار می رفت بنیاد شهید استان قدمی بردارد این رزمنده حاضر به تشکیل پرونده در بنیاد جانبازان نشد اما برای همه روشن است که وی 6 سال را در جبهه جنگ بوده است مسئولان باید این رزمنده را می دیدند اما فراموش شد.

 

این پایگاه خبری چند روز قبل از فوت این رزمنده 8 سال دفاع مقدس گزارشی از خانواده و خود این شهید منتشر کرده است که درد و دل های زیادی داشته اند نه مسئولی سراغ پدرشان را گرفته و نه حتی حاضر شدند یک تخت و تشک نمخصوص را به این خانواده دهند که بیمارشان را بر روی آن قرار دهند و حدقل قسمتی از درهای پدر را تسکین دهند.

گزارش را در زیر بخوانید

بی مهری مسئولان به جانباز بویراحمدی که با مرگ دست و پنجه نرم می کند + تصاویر

نعمت اله نیکبخت یادگار و امام و شهدا به دوستانش پیوست و به آرزوی دیرینه اش رسید.

چند روز قبل از فوت این رزمنده هشت سال دفاع مقدس برای مصاحبه به خانه شان رفتم برای دیدن این جانباز به اتاق رفتم وی روی زمین بر روی تشکی دراز کشیده بود و ویلچری که کارت ملی اش را امانت گذاشته بود و گرفته بود کنارش بود جواب سلامم را داد نمی توانست حرف بزند تنها یک جمله ازش پرسیدم اگر برگردی به هشت سال دفاع مقدس بازهم در جنگ شرکت می کنی؟
 
اسم جبهه و جنگ که امد اشک جشمانش سرازیر شد و با دستش اشکانش را پاک کرد و گفت: بله شرکت می کنم و پشیمان نیستم برای آخرتم کار کرده ام نه برای دیگران.
 
اگر باز هم جنگ شود با همه وجود در خدمتشان هستم.

کسی که می خواست بازهم قصد داشت با همه وجود در خدمت انقلاب و اسلام باشد در کنار بی توجهی مسئولات فوت کرد همچون خط مقدم جنگ تشک و تخت مخصوص نداشت و پشتش بر روی زمینی سفت قرار داشت خانه را بر بیمارساتان ترجیح داد و می خواست آن 6 سالی که از خانواده دور بوده است را در زمان بیماری جبران کند و فقط در کنار بچه ها و همسرش باشد.

گزارش و عکس: زهرا داوودی

منبع:ایل بانو

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.