گروه: اخبار استان خبر: 99675 / تاریخ انتشار : 1396/4/20 ساعت : 18:32

تنش آبی در 4 شهر کهگیلویه و بویراحمد/ افزایش 32 درصدی مصرف آب در یاسوج

مدیرعامل آبفای شهری کهگیلویه و بویراحمد گفت: هم‌اکنون 4 شهر این استان با تنش آبی مواجه هستند که پیش‌بینی می‌شود در سال آینده دو شهر استان با این مشکل مواجه شود.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس ،سید علی لدنی‌نژاد ، اظهار کرد: سال گذشته 7 شهر استان با تنش آبی مواجه بودند که در سال جاری با اقداماتی که در این زمینه صورت گرفت برخی مشکلات رفع شد و در حال حاضر 4 شهر استان با تنش آبی مواجه است.

مدیرعامل آبفای شهری کهگیلویه و بویراحمد گفت: پیش‌بینی می‌کنیم در سال آینده دو شهر استان با تنش آبی مواجه باشند که تدابیر لازم در این موارد نیز اندیشیده می‌شود.

وی در ادامه خواستار جداسازی آب شرب و آب فضای سبز شد و گفت: با توجه به کمبود آب و تنش‌های آبی لازم است که آب فضای سبز از آب شرب ادارات جداسازی شود که این مورد بارها و بارها مطرح شده و امیدواریم دستگاه‌ها در این خصوص همکاری کنند.

این مسؤول خواستار صرفه‌جویی مردم و مصرف بهینه آب شد و افزود: مصرف بهینه و جلوگیری از هدر رفت آب وظیفه همه مردم در این استان است، لذا در شرایط کنونی و با توجه به خشکسالی‌های پیاپی مردم مصرف بهینه آب را همواره مد نظر داشته باشند.

لدنی‌نژاد اضافه کرد: مصرف آب شرب شهر یاسوج در روزهای اخیر نسبت به فصول سرد سال 32 درصد رشد داشته که مصرف منطقی و بهینه آب راهکاری اساسی برای کاهش اثرات تنش آبی در شهرهای استان از جمله یاسوج و مادان که با تنش آبی مواجه هستند، است.

انتهای پیام/ 200

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.