کد خبر: 110492
تصرف پیاده رو و نیمی از خیابان در منطقه راهنمایی شهر یاسوج به منظور ساخت و ساز شخصی+تصاویر
ساخت و ساز در یکی از خیابان های اطراف میدان شهید فهمیده(فلکه عقاب) یاسوج موجب سد معبر و مسدود شدن مسیر تردد عابرین پیاده شده و حتی قسمت از خیابان اصلی را تحت الشعاع قرار داده است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس به نقل از بویرخبر؛ یکی از مولفه های اصلی به منظور پیشرفت و توسعه شهری قبل از هرچیز، فرهنگسازی و رعایت حقوق شهروندی و احترام گذاشتن به دیگر شهروندان است.

 

اخیراً مشاهده شده است که در شهر یاسوج بخصوص در مناطق پر تردد و به اصطلاح بالاشهر، به دلیل ساخت و ساز خانه های شخصی، پیاده رو که متعلق به عموم مردم است مسودود می شود و حتی گاها فرا تر از این رفته و عده ای که در حال ساخت خانه مسکونی خود هستند اقدام به انسداد قسمتی از خیابان اصلی که محل تردد خودرو است کرده و مشکلاتی را برای عابرین و اتومبیل ها به وجود آورده اند.

 

 

ساخت و ساز در یکی از خیابان های اطراف میدان شهید فهمیده(فلکه عقاب) واقع در منطقه "راهنمایی" شهریاسوج موجب سد معبر و مسدود شدن مسیر تردد عابرین پیاده شده و حتی قسمت از خیابان اصلی را تحت الشعاع قرار داده است.

 

این سدمعبر به گونه ای است که امکان تردد هیچ عابر پیاده ای در این پیاده رو وجود ندارد و هر شهروندی بخواهد از آنجا عبور کند مجبور است ئارد خیابان اصلی شود، در صورتی که پیمانکار این ساختما نیز نیمی از خیابان را اشغال کرده است.

 

 

 

اکنون این انتظار می رود که مسوولین پردغدغه شهرداری شهر که اهمیت بالایی به حقوق شهروندی و صیانت از آن می دهند، به این موضوع رسیدگی کنند، چرا که تردد عابرین پیاده در آن پیاده رو عملا غیرممکن است و مسدود شدن نیمی از عرض خیابان مشکلاتی ترافیکی را برای شهروندان به بار آورده است.

 

تصاویری از مسدود شدن پیاده رو و قسمتی از خیابان در محدود میدان شهید فهمیده(فلکه عقاب) منطقه راهمایی شهر یاسوج در زیر آمده است: