کد خبر: 187256
حجت الاسلام موحد نایب رییس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس:
شهید بهشتی سیاستمداری دین مدار بود
نایب رییس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه شهید بهشتی سیاستمداری دین مدار بود، گفت: در هیچ زمانی شهید بهشتی از پیگیری عدالت خسته نشد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس حجت الاسلام سید محمد موحد با اشاره به سالروز شهادت مظلومانه شهید بهشتی و 72 تن ،گفت: تاکید شهید بهشتی بر گسترش عدالت در جامعه وجه تمایز وی است. در هیچ زمانی شهید بهشتی از پیگیری عدالت خسته نشد و همواره در کلام ،عمل و رفتارش این موضوع یعنی پیگیری و برقراری عدالت وجود داشت.

 
 
 
نایب رییس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه شهید بهشتی سیاستمداری دین مدار بود که دین مداری در تمامی ابعاد رفتار سیاسی و اجتماعی اش حاکم بود، اظهار داشت: تدین شهید بهشتی وی را به الگوی سیاست ورزی مومنانه تبدیل کرده بود. وی به خوبی مکتب قرآن را می شناخت و احکام اسلامی را در تمامی شئونات زندگی سیاسی و اجتماعی و فردی اش حاکم کرده بود.
 
 
وی با بیان اینکه سیاست مداران و مسئولان نظام   در حال حاضر باید مشی شهید بهشتی در بحث گسترش و برقراری عدالت را مد نظر قرار دهند و آن را در رفتار سیاسی شان حاکم کنند، گفت: مردم وقتی ببینند که ما مسئولان در راستای برقراری عدالت گام برمی داریم به نظام و انقلاب دلگرم می شوند.
 
 
نماینده مردم کهگیلویه، بهمئی، چرام و لنده خاطرنشان کرد: شهید بهشتی در مقطعی تحت بدترین اتهامات قرار گرفت. در بسیاری از مجالس وی مورد اهانت قرار می گرفت اما هیچ گاه با تندی برخورد نکرد، همواره در مسیر انصاف و عقل گام برداشت و با تدبیر و درایت عمل کرد و برای همین به وی شهید مظلوم می گویند.
 
 
حجت الاسلام موحد با تاکید بر مسئولیت پذیری شهید بهشتی گفت: شهید بهشتی در راستای حل مشکلات مردم یک لحظه نیز از پای ننشست و همواره پیگیر حل مشکلات مردم بود. این ویژگی وی در حال حاضر باید الگویی باشد برای مسئولان و سیاستمداران ما و برای مشکلات فعلی مردم چه مشکلات اقتصادی و چه معیشتی با مسئولیت پذیری گام بردارند.
 
انتهای پیام/