کد خبر: 190023
به بهانه روز پزشک درگفت و گو با صبح زاگرس مطرح شد:
قدردان تلاش شبانه روزی کادردرمان هستیم+تصاویر و فیلم
امروز به بهانه روز پزشک به میان مردم رفتیم تا نظرات آنها را در خصوص تلاش کادر درمان در دوران کرونا جویا شویم.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس ،یکم شهریور مصادف با زادروز پزشک حاذق ایرانی ابو علی سینا، با هدف گرامی داشت خدمات و تالیفات وی به دانش پزشکی و تجلیل از پزشکان جامعه، به عنوان روز پزشک در ایران نامگذاری شده است.

مقام معظم رهبری(مدظله العالی) در ارتباط تصویری با نمایندگان یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی درباره تلاش همه در مقابله با شیوع ویروس کرونا و استفاده از ماسک فرمودند:من وقتی می بینم در تلویزیون نشان میدهد که بعضی‌ها عبور میکنند و همین چیز ساده، همین ماسک را نمیزنند، من از آن پرستار واقعاً خجالت میکشم که آنها آن جور دارند فداکاری می کنند -آن پزشک، آن پرستار- آن وقت این آدم، جوان یا غیر جوان، حاضر نیست یک ماسک بزند اینها باید انجام بگیرد. این عرضِ اوّلِ ما است. من خواهش میکنم همه‌ی کسانی که در این زمینه مؤثّرند، چه مسئولین اجرائی کشور، چه آحادی که میتوانند خدمتگزاری کنند، چه آحاد مردم، همه در این زمینه فعّالیّت کنند تا بتوانیم در ظرف مدّت کوتاهی این زنجیره‌ی سرایت را قطع کنیم و کشور را به ساحل نجات برسانیم.

بدون شک تلاش و زحمات شبانه روزی کادردرمانی به خصوص پزشکان همانگونه که مقام معظم رهبری در بالا فرومودند دارای ارزش و اهمیت فراوانی است که این مهم را تمام اقشار جامعه نیز به خوبی می دانند و بر آن صحه می گذارند.

امروز و به بهانه روز پزشک نیز به میان جمعی از شهروندان لنده ای رفتیم تا نظرات انان را رجع به تلاش کادردرمانی بدانیم.

محمد پاک سیرت از شهروندان لنده در این خصوص گفت:در طول دوران بیماری کرونا به خصوص در روزهای اولیه که هنوز بیماری به درستی برای مردم مشخص نبود و همه ترس داشتند پزشکان در خط مقدم بیماری بودند و هستند.

وی افزود: این پزشکان بودند که باجان و دل در طول این یکی دوسال گذشته با تلاش شبانه روزی خود برای نجات جان همه بیماران تلاش کردند و دکتر شفایی از پزشکان حاذق در شهرستان های کهگیلویه و لنده است که حقیقتا در بیمارستان دهدشت در خط مقدم کرونا بوده است.

این شهروند لنده ای گفت: روزهای هست که پزشکان ما کمتر از دو تا سه ساعت استراحت کردند تا بیماری از نفس نیافتد و یا با پا و دشت شکسته سرکار حاضر می شوند تا روند درمانی بیماران به تاخیر نیافتند.

فتاحی یکی دیگر از شهروندان لنده ای گفت: تلاش و کوشش پزشکان حقیقتا قابل تقدیر است و ما به سهم خویش شبانه روز دعاگوی همه کادردرمانی هستیم.

وی افزود: حقیقتا ما شرمنده تلاش و زحمات شبانه روزی برخی از پزشکانی هستیم که در خط مقدم کرونا به جهاد و مبارزه به این بیماری در حال تلاش هستند.

این شهروند لنده ای گفت: زحمات این عزیزان به اندازه ای است که تقدیرها در برابر آن بسیار ناچیز هستند.

بدری دیگر شهروند لنده ای گفت: روز پزشک را به همه کادر درمانی به خصوص پزشکانی که در خط مقدم کرونا هستند را تبریک می گوییم و به سهم خویش از تلاش این عزیزان قدردانی می کنیم.

وی افزود: اگر همن تلاش ها و مجاهدت های پزشکان و کادر درمانی نبود بدون شک شاهد فاجعه های بزرگی بودیم و از همه تلاش های آنان باید قدردانی کنیم.

این شهروند لنده ای گفت: تنها راهی که ما می توانیم به کادر درمانی کمک کنیم استفاده از ماسک و رعایت فاصله اجتماعی  و پرهیز از حضور در تجمعات و دورهمی های خانوادگی است.

فیلم تکمیلی در زیر آمده است: