کد خبر: 191311
قاسم کهگیلویه و بویراحمدی کوچکترین رزمنده استان در کربلای ایران/غیورمردی با سن کم اما روحی بزرگ+ فیلم
شهید قاسم علی پور فرزند شایسته و دلیر کهگیلویه و بویراحمد کوچکترین رزمنده استان در کربلای ایران بود، شهیدی با سن کم اما روحی بزرگ.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس فقط تربیت در مکتب امام حسین (ع)  می تواند چنین فرزندانی را تربیت کند، چنین شیر مردانی که با جسمی کوچک، اما روحی بزرگ بتوانند در مقابل کفر بایستند و از حق با گذشتن از جانشان پاسداری کنند.

 

قاسم‌ کربلای ایران که همچون حضرت قاسم بن الحسن (ع) شهادت را چونان عسل، شیرین می‌دانستند و آگاهانه و شجاعانه پا به عرصه دفاع از اسلام و ایران گذاشت، کوچکترین شهید کهگیلویه و بویراحمدی است که مادرش 11 سال در فراغ او اشک ریخت تا پیکر پاکش بعد از این مدت پیدا و به زادگاهش منتقل شود.

 

 شهید«ابوالقاسم علیپور» با ۱۲ سال سن کوچکترین شهید کهگیلویه و بویراحمد در دوران دفاع مقدس است که با دستکاری شناسنامه خود را به جبهه رساند و بعد از سال‌ها مفقودالاثری، به میهن بازگشت.

 

وی دوران کودکی را در آغوش مادری مهربان و در سایه پر مهر پدری پر تلاش در ایلات عشایری،با بازی و شیطنت‌های کودکانه اما بسیار شیرین در کوه‌ها و دشت‌های سردسیر قلات و گرمسیر کوپن سپری کرد.

 

شهید تا کلاس اول راهنمایی به تحصیل علم پرداخت و سپس در سال 1367 در حالی که 12 سال و 8 ماه بیشتر نداشت وارد عرصه نبرد شد.شهید بر خلاف سن کمش جسه‌ای بزرگ داشت و کسی نمیتوانست سن کمش را تشخیص دهد.

 

پیکر مطهرش در تاریخ 1381/02/24 به استان منتقل و در گلزار شهدای شهر یاسوج به خاک سپرده شد.

 

او بدون اطلاع خانواده شناسنامه اش را دستکاری کرده بود  و بعد از رفتنش به جبهه، خانواده اش خبر دار شدند که ابوالقاسم ولایت را  ترک کرده تا در نبرد حق علیه باطل به دفاع از کشورش همت کند و  از جبهه  به پدر و مادرش  نامه می نویسد من عازم جبهه شده ام.


 خانواده شهید علیپور 11 سال هیچ اطلاعی از او نداشتند و مادرش در فراغ او شب و روزم اشک می ریخت و زاری می کرد و بعد ها پیکر پاکش پیدا و به شهر یاسوج انتقال داده شد.