کد خبر: 191505
در خطبه های نماز جمعه لنده مطرح شد:
اقتدار و عزت ایرانی در سخنان رئیس جمهور در سازمان ملل/تحریف فرهنگ شهادت طلبی در جامعه
امام جمعه لنده گفت: وی گفت: سخنان رئیس جمهور در سازمان ملل نشانگر اقتدار ایران و بیان مواضع مقتدرانه و بیان کننده ارزش های انقلاب اسلامی بود.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس، حجت الاسلام سید هدایت محمودی اصل در خطبه های نماز جمعه این هفته شهرستان لنده با اشاره به رعایت تقوای الهی گفت:سرزمین قلب ما باید معطوف از الطاف الهی باشد و دل های ما باید پیوند دهنده با امام زمان(عج) باشد.


وی گفت:ترویج فرهنگ حجاب وعفاف در جامعه یکی از نیازمندی های مهم در بطن خانواده و جامعه است که باید مورد توجه جدی قرار گیرد.

امام جمعه لنده تصریح کرد: یکی از مهمترین علت های نابهنجاری ها در جامعه آسیب دیدن گوهره حیا در جامعه است و همین امر نیز باعث بی بندوباری می شود.

وی تاکیدکرد: دفاع مقدس، برای جمهوری اسلامی برکات ارزشمندی را به همراه داشته است که مهترین دستاورد گام اول انقلاب بود و در گام دوم نیز باید با تاسی از فرهنگ دفاع مقدس نسبت به اجرایی کردن گام دوم انقلاب گام های اساسی برداریم.


محمودی اصل گفت: تحریف دفاع مقدس نشان از دست های پشت پرده ای است که می خواهند کار بزرگ رزمندگان اسلام را کوچک بشمارند و حتی کاری کنند که جانفشانی ها را نیز خیانت معرفی کنند.


وی گفت: خنثی کردن تجربیات رزمندگان برای دفاع از ارزش ها و آرمان های انقلاب یک نمونه از تحریف های است که دشمنان دنبال می کنند که یک نمونه آن بحث چگونگی آغاز جنگ ایران و عراق است که با طرح همین شبهات به دنبال اجرایی کردن مقاصد شوم خود هستند.


امام جمعه لنده گفت: در فرهنگ تشیع شهادت طلبی به عنوان یک فرهنگ و روحیه مهم محسوب می شود که دشمنان همواره به دنبال تحریف این مسله هستند که هوشیاری خانواده ها را می طلبد.


وی گفت:آغاز ماه مهر وبازگشایی مدارس را به همه دانش جویان و دانش دوستان تبریک می گوییم و همه باید برای تعالی اندیشه های دینی و توجه به علم اندوزی باید به فراموشی سپرده نشود و آموزش ها در دوران کرونا از طریق مجازی دنبال شده است.


محمودی اصل تاکید کرد: امیدواریم شرایط در چندماه آینده عادی شود تا دانش آموزان بتوانند در سر کلاس های درس حاضر شوند که از تلاش همه معلمین و زحمتکشان حوزه علم قدردانی می کنیم.


وی گفت: اربعین حسینی، امسال با توجه به چالش کرونا باعث کاهش جمعیت برای پیاده روی شد ولی مردم عراق به خوبی این مسیر نورانی را با حضور باشکوه خود اجرایی کردند.


امام جمعه لنده گفت: دشمنان از شعار "لبیک یاحسین" و "حب الحسین یجمعنا" می ترسند و باید همه ما در کشور نسبت به این عزاداری ها را با محوریت فضای مجازی و حقیقی اجرایی کنند.


وی گفت: سخنان رئیس جمهور در سازمان ملل نشانگر اقتدار ایران و بیان مواضع مقتدرانه و بیان کننده ارزش های انقلاب اسلامی بود.

خطیب جمعه لنده گفت: عضویت ایران در اجلاس شانگهای فصل نوینی در ارتباط به کشورهای منطقه است که بزرگترین اقدام در جهت دور زدن تحریم ها به یکی از بزرگترین پیمان های بزرگ جهان ورود کرد و برتحریم ها و فشارهای آمریکا سربلند بیرون آمد.

انتهای پیام