کد خبر: 196499
افزایش درخواست ها برای کناره‌گیری نخست وزیر انگلیس
یک روزنامه اسکاتلندی با اشاره به نخست وزیر انگلیس خواستار استعفای او شده است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس به نقل از اسپوتنیک، «بوریس جانسون»، نخست‌وزیر انگلیس و کابینه و حزب او در مورد افشای تعداد زیادی از مهمانی‌هایی که در طول قرنطینه‌های سراسری کرونا برگزار کردند، حال تحت فشار هستند.

رسوایی مداوم نخست وزیر انگلیس بدلیل نقض قوانین قرنطینه باعث شده است که هم «بوریس جانسون» و هم حزب محافظه‌کار در نظرسنجی‌ها محبوبیت خود را ازدست بدهند و بسیاری خواستار استعفای جانسون هستند.

از جمله اولین درخواست‌ها برای استعفای نخست‌وزیر انگلیس در روزنامه اسکاتلندی، «ساندی نشنال»، منتشر شده و این رسانه اسکاتلندی تصمیم گرفته است جانسون را با استفاده از خط ضربات خود در مبارزات انتخاباتی ۲۰۱۹ مورد حمله قرار دهد و از آنجا که شعار جانسون در مبارزات تبلیغاتی اش «خروج را کامل کنید» با اشاره به انجام خروج از اتحادیه اروپا بود، حال این روزنامه انگلیسی خطاب به جانسون گفته است که «خروج را تکمیل کنید» که البته اشاره این رسانه به خروج در واقع اشاره به کناره گیری و استعفای جانسون از نخست وزیری و خروج از این مقام است.

حزب محافظه‌کار در این هفته ضربه سنگینی خورد، زیرا شواهد فزاینده‌ای درباره اتهامات علیه دولت مبنی بر برگزاری چندین رویداد حضوری در زمانی که کل کشور در قرنطینه بود، افشا و منتشر شده است.

منبع: مهر