کد خبر: 196587
دستور اقتصادی نخست وزیر اردن درباره عراق
منابع عراقی از دیدار سفیر این کشور در امان با نخست وزیر اردن خبر دادند و دستوری که «بشر الخصاونه» برای کاهش موانع بر سر راه سرمایه گذاران عراقی داده است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس به نقل ازخبرگزاری تسنیم، «حیدر العذاری» سفیر عراق در اردن با «بشر الخصاونه» نخست وزیر اردن دیدار و گفتگو کرد.

سفیر عراق در امان اعلام کرد که «بشر الخصاونه»، نخست وزیر اردن دستور کاهش موانع بر سر راه سرمایه گذاران عراقی در اردن براساس قوانین و دستورالعمل‌ها را داده است.

در این دیدار که وابسته تجاری سفارت عراق، رئیس شورای بازرگانی عراق و شماری از اعضای شورای بازرگانی و سرمایه گذاران و فعالان برجسته در بخش صنایع عراق حضور داشتند، دو طرف درباره روابط اقتصادی بین عراق و اردن و به خصوص پرونده سرمایه گذاری عراقی‌ها در اردن گفتگو کردند.

سفیر عراق در اردن اعلام کرد که فضای این نشست مثبت بود و نخست وزیر اردن دستور داد تا ضمن حمایت از تلاش‌ها در جهت تقویت همکاری اقتصادی بین دو کشور، موانع بر سر راه سرمایه گذاران عراقی در اردن براساس قوانین و دستورالعمل های مرتبط برداشته شود.

نخست وزیر اردن در این دیدار تاکید کرد: عبدالله دوم، پادشاه اردن اهمیت زیادی برای سرمایه گذاری در عراق قائل است و تلاش می‌کند روابط متکامل اردن با عراق و در چارچوب همکاری سه جانبه بین اردن، عراق و مصر در زمینه‌های مختلف تقویت شود. وی امیدوار است که روند انجام پروژه‌های مشترک بین سه کشور هر چه بیشتر تسریع شود.

الخصاونه در پایان اشاره کرد که نمایشگاه صنایع اردن که اخیرا در بغداد برپا شده، نشان دهنده استحکام روابط اقتصادی بین دو کشور است.

در این دیدار از سوی اردن، وزیر صنعت و تجارت، وزیر سرمایه گذاری و رئیس اتاق صنایع اردن حضور داشت.

انتهای پیام