کد خبر: 205170
در سفرمعاون اقتصادی استاندار به بهمئی صورت گرفت:
رفع موانع سد راه توسعه معادن/رشد و توسعه اقتصادی دراستان را سرعت می‌بخشد+تصاویر
معاون اقتصادی استاندار گفت: پشتیبانی و مانع‌زدایی از تولید در بخش معدن به رشد و توسعه اقتصادی در استان سرعت می بخشد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کهگیلویه و بویراحمد به همراه مدیران کل صنعت، معدن و تجارت استان و مدیرعامل شهرک های صنعتی استان، مدیرکل حوزه سرمایه‌گذاری استان، معاون برنامه‌ریزی و هماهنگی امور عمرانی فرماندار شهرستان بهمئی و بخشدار مرکزی از پروژه‌های اقتصادی شهرستان بهمئی به خصوص بازدید از ۳ معدن در این شهرستان، مجتمع دامپروری در دوپرنظری، محل اجرای طرح آب معدنی در روستای کت بازدید کردند.

احسان عسکری معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری کهگیلویه و بویراحمد در این دیدار گفت : در سلسله بازدید ها از طرح های صنعتی در شهرستان بهمئی ،پیگیر مسائل مربوط به کارخانه کربنات استرانسیوم و سلستین هستیم و برای سالهای زیادی است که معادن به صورت خام استخراج و از استان خارج می شوند و ماحصل قابل قبولی را از این معادن شاهد نیستیم.

وی ادامه داد : اقتصاد استان نیازمند تحول اساسی است و این تحولات در گرو فرآوری مواد معدنی در خود استان قرار دارد.

معاون اقتصادی استاندار در ادامه گفت : به صورت ویژه برنامه احداث کارخانه کربنات استرانسیوم در شهرستان بهمئی در دستور کار قرار خواهد گرفت و در این راستا از محل احداث این طرح در شهرک صنعتی خلیج فارس در این شهرستان بازدید به عمل آمد .

عسکری در خصوص مشکلات شهرک دامداری و دامپروری در شهرستان بهمئی گفت: ابعاد مختلفی از مسائل و مشکلات چه در حوزه بانکی و چه در حوزه زیرساختی و مدیریت شهرک ها وجود دارد که با دسته بندی اطلاعات بدست آمده و جلساتی که در استان برگزار خواهد شد به بانک‌ها و سایر موارد زیربط ،مشکلات در چهارچوب قوانین حل و فصل خواهد شد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری کهگیلویه و بویراحمد در خصوص راه اندازی کارخانه آب معدنی در شهرستان بهمئی گفت : در شهرستان بهمئی ظرفیت خوبی برای راه اندازی کارخانه آب معدنی وجود دارد و این مسئله می تواند زمینه ساز اشتغال در این شهرستان باشد.

عسکری در پایان ادامه داد: در خصوص برنامه ها و اهداف برای توسعه استان گفت :در ابعاد مختلف در حال هماهنگی آنهم در چهارچوب یک برنامه مدون طی ۳سال آینده، برای توسعه و ارتقای استان بویژه شهرستان بهمئی هستیم چراکه پشتیبانی و موانع زدایی از تولید در بخش معدن، به رشد و توسعه اقتصادی در استان سرعت می بخشد.

سرپرست اداره کل صنعت معدن و تجارت استان کهگیلویه و بریواحمد گفت : با همراهی معاون اقتصادی استاندار و استانی و شهرستانی به شهرستان لنده و بهمئی از ظرفیت های اقتصادی به ویژه معادن این دو شهرستان بازدید به عمل آمد.

کریم روزبهان ادامه داد : از واحد های صنعتی و طرح های در دست اجرا در شهرستان بهمئی به صورت ویژه برسی و بازدید به عمل آمد.

وی در خصوص معدن فعال در شهرستان بهمئی گفت : معدن سایت روستای قبر قیصر فعال است و محصولات این معدن صادر می شودو ارز آوری خوبی برای کشور و استان دارد.

سرپرست اداره کل صنعت معدن و تجارت استان کهگیلویه و بریواحمد در خصوص اشتغال زایی این معدن گفت : معدن روستای قبر قیصر لیکک اشتغال زایی خوبی را ایجاد کرده و امیدوار هستیم این روند به همین شکل ادامه دارباشد و قطعا ما از این کارخانه معدن حمایت خواهیم کرد.

روزبهان در پایان گفت : شهرستان بهمئی داری ۳ معدن بسیار خوب است که زمینه ی فعال سازی ۲معدن دیگر در دستور کار و راه اندازی قرار دارد و امیدوار هستیم با تعامل خوب بزودی شاهد فعال سازی آنها و ایجاد اشتغال در شهرستان بهمئی باشیم.

تصاویر تکمیلی در زیر آمده است:

---
---
---
---
---
---
---
---
---