کد خبر: 205689
داریوش ارجمند در گفتگو با صبح زاگرس:
امریکایی ها از کدام حقوق بشر حرف می زنند؟/سردمداران آمریکایی همه جنایت‌کار هستند
بازیگر پیشکسوت سینما، تئاتر و تلویزیون گفت: سردمداران آمریکایی همه جنایت‌کار هستند و در همه دنیا جنایت می‌کنند، آن ها از کدام حقوق بشر حرف می زنند.

بازیگر پیشکسوت سینما، تئاتر و تلویزیون در گفتگو با پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس در خصوص ساقط کردن هواپیمای مسافربری ایرانی توسط ناو امریکایی در خلیج فارس گفت: سردمداران آمریکایی همه جنایت‌کار هستند و در همه دنیا جنایت می‌کنند که یکی از آن ها ایرباس مسافربری ما بود که ساقط کردند.

 

داریوش ارجمند در پاسخ به سوالی در خصوص ادعاهای حقوق بشری امریکایی ها تصریح کرد: مزخرف می‌گویند، چه حقوق‌بشری، آن‌ها با مردم خودشان چه کرده‌اند که حالا بخواهند با مردم جهان بکنند.

 

وی افزود: امریکایی ها در برخورد با مردم خودشان نیز اقدامات مناسبی انجام نمی دهند و چه انتظاری می توان از آن ها در برخورد با مردم دیگر کشورها داشت.

 

ارجمند در ادامه با اشاره به حمایت های امریکا از گروه های تروریستی در تمام دنیا بیان کرد: مردم ما می‌فهمند و هوشیار هستند که آمریکایی‌ها چه کارهایی انجام می‌دهند.

 

پرواز مسافربری شماره ۶۵۵ شرکت هواپیمایی ایران ایر با شناسه «IR655» از تهران به مقصد دوبی در تاریخ ۱۲ تیر ۱۳۶۷ (۳ ژوئیه ۱۹۸۸ میلادی) پس از توقف بین راهی در بندرعباس به سمت دوبی در حرکت بود که با شلیک یک موشک ریم-۶۶ استاندارد از ناو یو اس‌اس وینسنس متعلق به نیروی دریایی ایالات متحده آمریکا در ارتفاع ۱۲ هزار پایی بر فراز خلیج فارس سرنگون شد و تمامی ۲۹۰ سرنشین آن که شامل ۴۶ مسافر غیر ایرانی و ۶۶ کودک (زیر ۱۳ سال) بودند، جان باختند.

 

انتهای پیام/