کد خبر: 210331
آن چه در خطبه های نمازجمعه استان مطرح شد
واکنش امام جمعه یاسوج به آشوب ها و مقابله با حجاب
امام جمعه شهر یاسوج گفت: حجاب حکم و قانون خداست و باید اجرا شود و از قانون حجاب عقب نشینی نخواهیم کرد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرسامام جمعه شهر یاسوج در خطبه اول نماز جمعه شهر یاسوج با دعوت به نماز گزاران به تقوای الهی گفت: پیامبر اسلام  در توصیه ای نمازگزاران را به تقوای الهی و دوری از گناهان و انجام واجبات دعوت کردند زیرا تقوا وسیله سعادت و خوشبختی انسان است و همچنین پیامبر پیروان خود را به صداقت و کردار نیک دعوت کرده است زیرا مسلمان واقعی از دروغ پرهیز می کند چون کلیددروغ  انحرافات و مشکلاتی که در دنیای امروز است.

 
 
آیت الله حسینی با بیان اینکه ترویج دروغ گویی در جامعه سبب از بین رفتن امنیت، رواج فتنه های خونین و ایجاد مشکلات در جامعه می شود، گفت: انسان باید پایبند عهد خود با اسلام، قران، قانون، دوستان باشد، همه ما باید قانونمند و متعهد به قانون باشیم زیرا نبود قانون سبب از بین رفتن نظم جامعه می شود و با بی قانونی نمی شود قانون و امنیت ایجاد کرد.
 
 
امام جمعه شهر یاسوج با بیان اینکه اعضا و جوارح و محیط پیرامون ما و طبیعت در دنیا، امانت خداوند هستند، ادامه داد: این امانت ها را برای اوامر خداوند و زندگی سالم بکار گرفت و از طرفی دین، امنیت، قرآن و اسلام امانت است زیرا خون انسان های زیادی ریخته شد تا این ارزش ها به دست امد و این امانت ها  باید حفظ شود و نباید در آن خیانت کرد. 
 
 
 
وی گفت: برخی رفتارها،موضوع گیری ها، قلم ها، خیانت به آبرو، نوامیس مردم خیانت به کشور و  امنیت است باید در سلوک و رفتارمان گفتار نرم و آرام داشته باشیم. 
 
 
امام جمعه شهر یاسوج احکام اسلام را وسیله سعادت انسان دانست و اینکه  کسی نمی تواند بر این احکام ایراد بگیرد و همه دستورات آن زیبا است، گفت: آن کسی که پرچم اسلام را می بیند اما احکام را نمی بیند و اجرا نمی کند مانند انسان نابینا است. 
 
وی افزود: نسبت به افراد به بضاعت و یتیمان و بی پرستان بایدترحم داشت این ارزش ها از زیبایی ها مورد تاکید دین است.
 
 

آیت الله حسینی بابیان اینکه کسی که بیان می کند حجاب را قبول نمی کنم یعنی قانون خدا را قبول ندارد، ادامه داد: در زمان پیامبر با وجود معجزات گوناگون ایشان اما عده ای  رسالت او را قبول نمی کردند این نشان از عدم تعقل آنها بود. 

 

آیت الله حسینی در خطبه دوم نماز جمعه شهر یاسوج با دعوت نمازگزاران به تقوای الهی  به مناسبت رحلت پیامبر اسلام اشاره داشت.
 
 
 
امام جمعه شهر یاسوج با بیان اینکه اگر پیامبر نبود این جهان نبود و اگر جهانی هم بود جهانی در تاریکی ظلم، کفر و بی عدالتی پیش می رفت، گفت: خداوند جامعه ای را که سمت کفر می رفت سرنگون می کرد نمونه های قوم های پیامبران گذشته مانند نوح، لوط است زیرا در شرک و کفر گرفتار شدند 
 
 
وی با بیان اینکه خداوند انسان را برای عبادت خلق کرد، گفت:کسانی که به چادر و حجاب دست دارازی می کنند و جزای خود را خواهند دید و در عالمی که فریادرسی ندارند به حساب انها رسیدگی خواهد شد. 
 
 
آیت الله حسینی با گرامی داشت و یاد خاطره شهدا در دوران دفاع مقدس و همه رزمندگان و ایثارگران گفت: شهدا و رزمندگان افتخار آفریدند و ما امروز بر سفره امنیت، شرافت آنها متنعم می شویم اگر آنها نبودند شکوه، عظمت و امنیت امروز را نداشتیم و اگر مجاهدت های آنها نبود این کشور ابزار دست استعمار‌ و استکبار شده بود و این کشور به سوی نابودی می رفت. 
 
 
امام جمعه شهر یاسوج با بیان اینکه در روزهای اخیر با شبه افکنی و با دست های اشکار و پنهان از یک حادثه درصدد تضعیف ارزش برامدند، ادامه داد: بر فرض اگر قصوری  در حادثه مهسا امینی باشد باید اموال عمومی و مساجد و حسینیه ها تار و مار شود پس جایگاه قانون کجاست،؟ جریان اغتشاش در خیابان ها بیانگر این است که این اتفاقات توسط عده ای جاهل و نادان اجرا می شود ، در تمام دنیا ممکن است مأمور نظم و امنیت اشتباه و خطا کند، این چه منطقی است که یک خطا سبب از بین رفتن نظم و امنیت شود در این شرایط مشخص است پشت این جریان ها آمریکا ، منافقین و اسرائیل وجود دارد. 
 
 
 
وی  با بیان اینکه نمی پذیریم نیروی انتظامی ما مورد حمله قرار گیرد و گفت:  کسانی که به نیروی انتظامی حمله می کنند باید شناسایی و دستگیر شوند و باید با قدرت و توان با کسانی که مخل نظم و امنیت هستند برخورد کند و شرکت در این  تجمعات جرم است و هرکسی که در این تجمعات شرکت کند پیگیری قضایی دارد. 
 
 
امام جمعه شهر یاسوج گفت: خانمی قانون خدا را رعایت نکرد و تذکری به وی داده شد اما حادثه ای برای وی رخ داد که همه اندوهگین شدند اما دلیلی ندارد این موضوع سبب آشوب و حادثه شود در این حادثه دست استکبار و استعمار اشکار و مشخص است.
 
___________________________________________
 
 

حجت الاسلام سید امین الله حجازی ،امام جمعه گچساران در خطبه های نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته ضمن دعوت نمازگزاران به رعایت تقوای الهی با اشاره به مناسبت های این هفته گفت:امام حسین علیه السلام در روایتی فرمودند دشمن می خواهد خون مردم ریخته شود تا موانع سر راهشان نیز برای رسیدن به امیالشان  برداشته شود،در حالی که مومن باید در این زمینه هوشیار باشد.

خطیب جمعه گچساران تصریح کرد:همه نظاره کردیم که عظمت و شکوه اربعین امسال را هیچ رسانه ای توان نمایش آنرا نداشت و هرکسی به نوعی به زوار حسینی در عراق پذیرایی و خدمت رسانی می کرد و این مهم بخشی از عظمت راه امام حسین علیه السلام است. 

وی افزود:درجریان زلزله هایتی ارتش آمریکا گزارش داد که ظرف پنج ماه ۹میلیون وعده غذا داده اما در اربعین امسال بیش از ۵۰۰میلیون پرس غذا به زوار اربعین داده شد که این اقدام واقعا هم بی نظیر است.
 
امام جمعه گچساران ادامه داد:دشمنان خیلی احمق هستند که بخواهند با مکتب عاشورا مقابله کنند و ملت عراق واقعا غوغا به پا کردند و از اقصی نقاط عالم افراد بسیاری در راهپیمایی اربعین حاضر شدند و دشمن از این جلا و جبروت عصبانی و نگران شد.
 
خطیب جمعه گچساران درادامه هم گفت:پیروزی بزرگ اسلام بر جهان کفر در دوران دفاع مقدس را به همه عزیزان تبریک عرض می کنم،جانفشانی ها و رشادت ها در این دوران به ثبت رسید و این عزت و اقتدار مرهون فداکاری های دفاع مقدس است.رهبر انقلاب فرمودندکه دفاع مقدس مردم را یکپارچه کرد  و همه دست به دست هم دادند و دشمن برای ابد شکست خورد و دیگر خواب چنین فضولی را هم نخواهد دید.تبیین ارزش های دفاع مقدس باید برای نسل جوان مان تبیین شود و آنها را آگاه کرد و دفاع مقدس نشان داد که صیانت کشور با مقاومت و ایستادگی میسر خواهد شد.
 
حجت الاسلام حجازی تصریح کرد:خیلی احماقانه است که کسی نیروی انتظامی کشور خودش را تضعیف و امنیت مملکتش را تحقیر کند و درحالی که اجازه نخواهیم داد کسی نیروی انتظامی مقتدر کشورمان را تضعیف کند ای کسانی که به نوعی فریب خوردید پس بفهمید جایگاه ارزشمند نیروی انتظامی را ،در حالی که این آرامش و امنیت به تلاش نیروهای مسلح ما بدست امده است.بدانید که دشمن واقعی مردم نیز آمریکا، اسرائیل و استکبار جهانی است.
 
وی افزود:آغاز ماه مهر را به همه دانش آموزان، دانشجویان و معلمین گرامی تبریک عرض می کنم،فراگیری علم در هر شرایط و هر زمانی ضروری است و همه تلاش کنید از وقت مان استفاده بهینه در راستای فراگیری علم داشته باشیم و باید دانش آموز عالم و با اخلاق و با سواد و دشمن شناس بار بیاید تا دشمن نتواند در چنین شرایطی رخنه و موج سواری کند.
 
امام جمعه گچساران ادامه داد:پیمان شانگهای بررسی کرد و از ایران دعوت کرد و دیدند که ایران جایگاه های مهمی درجهان دارد و امنیت پایدار دارد و در ناامن ترین نقطه جهان امن ترین است بنابراین آنها حساب شده پذیرفتند و باید به برخی نادانان هم گفت که نیمی از جمعیت جهان عضو این پیمان هستند و یک سوم اقتصاد جهان را دارد و ایران نیز گام های موثری برای خنثی کردن تحریم ها برداشته است.
 
خطیب جمعه گچساران گفت:رییس جمهورکشورمان  در مجمع عمومی سازمان ملل گفتند که ما با تروریسم مقابله کردیم و چرا به مردم جهان دروغ می گویید واین ما بودیم که از حقوق بشر دفاع کردیم. هزاران زن و مرد بی گناه زیر چکمه های پلیس آمریکایی ها له شدند اما آنها چرا جوابگو نیستند!؟.
 
حجت الاسلام حجازی تصریح کرد:دراین چند روز آشوبگران صدمات و لطماتی به اموال عمومی وارد کردند و این کشته سازی ها را چه کسی باید پاسخ دهند؟ و این همه سلاح کشف شده را؟ که لازم است مردم بدانند که دشمن فتنه و توطئه می کند و این آشوب ها برای این است که عظمت اربعین جهان را تکان داد و دوم عضویت در پیمان شانگ های بود که دشمن را عصبانی کرد و دیگر اینکه رئیس جمهورکشورمان  در مجمع عمومی سازمان ملل سخنرانی  و آن ها را رسوا کردند.اما دشمن می خواهد جلوی این عظمت را بگیرند که کور خواندند و دشمنان نیز همچون گذشته رسوا خواهند شد.
 
 
________________________________________
 

حجت‌الاسلام علی وحدانی‌فر در خطبه‌های عبادی_سیاسی جمعه این هفته دهدشت یکی از مصادیق مهم تقوی را تقوی فضای مجازی عنوان و اظهار کرد: گاها ارسال برخی شایعات فضای مجازی باعث بدبینی به حکومت دینی و تبلیغ علیه دین می‌شود، نباید هر خبری را بدون منبع موثق ارسال کرد، فردا روزی همه باید در محضر خدای متعال پاسخگو باشیم.

امام جمعه دهدشت گفت: دلیلی ندارد اگر با کسی همفکر و هم عقیده نیستیم بر علیه او حرف ناصواب بیان کنیم و انتشار بدهیم.

وی در ادامه صحبت‌های خود با بیان اینکه صله رحم تنها مربوط به دید و بازدیدها نیست افزود: یکی از مصادیق صله رحم، صله رحم مالی است، در آستانه بازگشایی مدارس هستیم این فرصت مهمی است که برای کسانی که توانایی خریدن لوازم‌التحریر و البسه برای فرزندان خود ندارند را دستگیری کنیم.

حجت‌الاسلام وحدانی‌فر از صله رحم فکری به عنوان دیگر مصادیق صله رحم نام برد و بیان کرد: هر کسی در هر تخصصی که دارد می‌تواند آن را به دیگران یاد بدهد.

امام جمعه دهدشت در خطبه دوم حضور رییس جمهور کشورمان در مجمع عمومی سازمان ملل متحد را یادآور شد و اظهار کرد: در این تریبون جهانی به دشمنان جهان گفته شد تفکر سلیمانی همچنان ادامه دارد.

وی فرصت عضویت ایران در پیمان شانگهای را مهم برای کشور عنوان و خاطرنشان کرد: با توجه به ذخایر عظیم فکری، معدنی، انرژی و کریدور جمهوری اسلامی، برای شانگهای مهم بود که ایران عضو آن شود و این کمتر از یکسال اتفاق افتاد.

وی بیان کرد: اکنون که شرایط جهانی روسیه و چین را مقابل اروپا و آمریکا قرار داده، این عضویت برای ایران مهم است و باید از این ظرفیت بهره کافی را ببریم.

امام جمعه دهدشت از هفته دفاع مقدس به عنوان دفاع از ارزش‌های انسانی و تمامیت ارضی و دفاع از شرف و دین و عزت جمهوری اسلامی ایران نام برد و تصریح کرد: زمانی که چیزی نداشتیم هیمنه استکبار را به خاک کشاندیم، امروز فرزندان امت حزب‌الله به رهبری امام کاری کردند در هر کجای دنیا دشمن بخواهد نقشه‌ای طراحی کند باید از ملت ایران اجازه بگیرد.

وی عنوان کرد: روزی صیادان ما برای گرفتن ماهی از خلیج فارس باید از دشمن اجازه می‌گرفتند اما امروز دشمن برای عبور از خلیج فارس باید فارسی صحبت کند و اجازه ندارد کیلومترها به سرزمین ما نزدیک شود و این‌ها همه از دفاع مقدس است.

امام جمعه دهدشت تحولات در مرزهای آذربایجان و ارمنستان را برای ایران اسلامی مهم خواند و گفت: ما در این مسئله با کسی تعارف نداریم رژیم غاصب صهیونیستی اجازه دهد کشورهای منطقه خودشان تصمیم بگیرند اگر فکر می‌کند فضای زمینی بر ملت ایران بسته خواهد شد این اتفاق نخواهد افتاد، هم آمریکا و هم رژیم غاصب و هم نوکرانشان در منطقه بدانند جمهوری اسلامی بر سر تمامیت ارضی و حاکمیت ملی خود و منطقه و با کسی تعارف نخواهد کرد.

وی بازگشایی مدارس را یادآور شد و خطاب به فرهنگیان گفت: شکل‌گیری فرزندان ایران زمین در اختیار شماست، باید با تلاش و پشتکاری در ابعاد مختلف علمی برای دانش‌آموزان نهایت تلاش را انجام بدهیم.

وی فرا رسیدن رحلت پیامبر عظیم‌شأن اسلام، امام حسن مجتبی(ع) و امام رضا (ع) را تسلیت گفت.

حجت‌الاسلام وحدانی‌فر گفت: این روزها در جنگ تلخ روایت‌ها قرار داریم، دشمن شمشیر از غلاف بیرون کشانده و با یک برنامه‌ریزی بسیار سنگین و جنگ تمام عیار رسانه‌ای به جنگ با اعتقادات و ارزش‌های ایران اسلامی آمده است.

امام جمعه دهدشت با بیان این که امروز دشمن رویه خود را تغییر داده تا جایی که شهر ما را تحت تاثیر این آشوب‌ها قرار داده است گفت: از حوادث تلخ به وجود آمده اظهار تاسف می‌کنیم، اما باید مراقب باشیم، دشمن دنبال پروژه بی‌ثباتی و آشوب و اخلال در زندگی‌ها است.

وی بیان کرد: مسئله، مسئله حجاب نیست چرا که  اگر دفاع از حقوق زن بود چادر از سر خانم‌ها نمی‌کشیدند، هدف، اسلام اهل بیتی است.

حجت‌الاسلام وحدانی‌فر اظهار کرد: خسارت زدن به اموال عمومی، تخریب بانک‌ها، آتش‌زدن پرچم جمهوری اسلامی، تعرض به ماموران انتظامی و... آیا این‌ها دلشان برای ایران می‌سوزد؟

امام جمعه دهدشت خواستار توصیه والدین به فرزندانشان شد که در این تجمع‌ها حضور پیدا نکنند.

وی با بیان این که صف منتقدین و آشوبگران از هم جداست گفت: حضور کسانی که لر زبان نیستند در آشوب‌ها نشانه آشکار فتنه و آشوب از خارج شهرستان است، به خانواد‌ه‌های داغدیده تسلیت عرض می‌کنم، امروز شهر ما نیاز به آرامش دارد.

انتهای پیام/