کد خبر: 211128
اجرای طرح‌های ترکیبی برای توسعه بخش اقتصادی کهگیلویه و بویراحمد
معاون اقتصادی استانداری کهگیلویه و بویراحمد از اجرای طرح‌های ترکیبی تلفیقی از بخش کشاورزی، دامپروری و گردشگری در سطح استان خبر داد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس سید احسان عسکری در بازدید از طرح‌های اقتصادی استان گفت: از یک طرح ترکیبی، تلفیقی از گردشگری، کشاورزی و دامپروری بازدید که در هر سه حوزه اتفاقات و تحولات قابل قبولی انجام گرفته و قرار شد در یک مجموعه ۳۰ هکتاری طرح گردشگری ممتازی احداث شود.

 
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: در حوزه دامپروری پرورش نژاد رومانوف در دستور کار است و در حوزه کشاورزی ۲۵ هکتار نهال کاری انجام شده است.
 
وی ادامه داد: از این قبیل کارها در برنامه‌های استان تدارک دیدیم و شرایط توسعه اقتصادی در آینده بسیار مناسب و قابل قبول است.
 
همچنین سید علی معتمدی رئیس سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد گفت: در راستای برقراری امنیت و اقتدار غذایی و تامین کالاهای اساسی مردم، جهاد کشاورزی برنامه دارد که در کوتاه مدت حداکثر تولید را داشه باشیم.
 
وی بیان کرد: سیاستی که در حوزه تولید گوشت قرمز داریم این است که علاوه بر دام‌های داشتی که در طبیعت پرورش می‌یابند دامپروری‌ها به سمتی بروند که در کوتاه‌ترین زمان حداکثر تولید را داشته باشیم که در این زمینه دو سیاست علمی دانش‌بنیان را پیگیری می‌کنیم.
 
وی بیان کرد: از طریق دامپروری داشتی، اصلاح نژاد دام و بومی‌سازی پرورش نژاد رومانوف دنبال این هستیم که یک بره در فاصله ۹۰ تا ۱۲۰ روز به نتیجه برسد و حداکثر تولید گوشت قرمز را در سطح یک دامپروری داشته باشیم.
 
---
---
---
---
---
 
انتهای پیام/