printlogo


زمینه سازی برای حذف تدریجی یارانه ها/جیب زنی مسئولان در روز روشن از مردم!

کد خبر: 104469تاریخ: 1396/9/20 21:02
زمینه سازی برای حذف تدریجی یارانه ها/جیب زنی مسئولان در روز روشن از مردم!
ریاست کمیسیون برنامه و بودجه جناب تاجگردون و همکاران محترم وی در مجلس بیش از آنکه نقش وکلای ملت را بازی کنند با این طرح برچسب ننگین وکیل الدولگی خود را بیش از پیش به نمایش می گذارند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس به نقل از آفتاب جنوب،مصطفی جوزانی-به سرانجام رسیدن این طرح، کمیسیون بودجه را در حذف یارانه ها پیش مرگ دولت در مقابل انتقادات قرار می دهد.

طرح کمیسیون که در ظاهر به خیر می ماند، کاهش یارانه های اقشار مختلف را در کمک به مردم زلزله زده می داند. اما این برنامه در آینده این جاده را برای دولت هموار می کند که تدریجا نه تنها در فکر افزایش دوباره پول یارانه به همان مبلغ قبل نخواهد بود بلکه به راحتی زمینه حذف آن را آماده می کند.

 در این بین ریاست کمیسیون برنامه و بودجه جناب تاجگردون و همکاران محترم وی در مجلس بیش از آنکه نقش وکلای ملت را بازی کنند با این طرح برچسب ننگین وکیل الدولگی خود را بیش از پیش به نمایش می گذارند.

جان کلام این وجیزه بعد از نقد کلی که گریبان نمایندگانی را که افسار وکالت دولت را در مجلس به گردن نهاده اند. تاجگردون نماینده به ظاهر دلسوز قشر ضعیف را خطاب قرار می دهد. آنجا که وی مادامی که فراغتی از ناوقتی در پایتخت پیدا و در حوزه انتخابیه خود با طرح های فرسوده مصوب شده نظام در محله های مختلف شهر دورکی زده و گاها عکسی هم با آنها گرفته، این است که لازمه درک درد فقرا به مثابه ظاهر سازی و شومن بازی نمایشی نیست. راه کار آن زیر سوال نبردن عزت و شرافت آنان است!

همگام بودن با قشر با شرافتی که برای تهیه خوراک صفحه اینستاگرام خود هرازگاهی با عکسی از آنان و خانه های آنها عزتشان را ندانسته لکه دار می کنید، بالابردن سطح رفاه و ایجاد شغل برای جوانان این دیار و رفع تبعیض و بی عدالتی در جلوی چشم آنان است، نه پیش زمینه حذف یارانه های کسانی که مخارج خانواده و اقساط وام های دریافت شده بافت فرسوده خود را با همین مبلغ ناچیز تسویه می کنند!

گرچه این اتفاقی ملی و در سطح کلان، قطعا و حتما مورد انتقاداتی قرار می گیرد و چه بسا در آینده که نقشه شوم شما نمایندگان برای پیش مرگی دولت در قبال و عوض هر آنچه از آن سهم خواسته اید، آشوبی را شاید در پی داشته باشد! به این دلیل که هم در اوج فشارهای معیشتی به بار آورده توسط تدابیر اقتصادی و تورمی دولت بر مردم هستیم و از همه مهمتر دهن کجی به نظر نود درصدی مردم در پس زدن به خواسته دولت در عدم دریافت یارانه بوده است.

نمی دانم تا حالا در خلوت خود به فلسفه جمله معروف امام(ره) که مجلس را در راس امور می دانستند اندیشیده اید؟یقینا پاسخ شما به دلیل مشغله های مختلف ذهنی که در آن و برای رسیدن به آنها سیر می کنید، منفی خواهد بود!

وقتی راس و مرکز برنامه ریزی جایی در نوسان و تعطیل و سرگرم زد و بندهای سیاسی و مالی و حتی با این طرح، دست در جیب ملت کردن و پول ناچیزشان را کش رفتن شدند شاهد فروپاشی اعتماد و باورها می شویم.

نمونه بارز آن با این طرحها و این مواضعی که شما و امثال شما در دولتهای مختلف از چپ و راست بدون در نظر گرفتن و بها دادن به مردم گرفته اید، در کمک رسانی به شهرهای زلزله زده اخیر نمود پیدا کرد آنجا که هر فرد و گروهی با بی اعتمادی به دولت سعی در کمک مستقیم به آن مناطق کرد، و حال شما انتقام آن را با جیب زنی در روز روشن پی گرفته اید؟

انتهای پیام


لینک مطلب: http://www.sobhezagros.ir/News/104469.html