printlogo


شمارش معکوس کنکور سراسری با دریافت کارت و راه اندازی باجه های رفع نقص

کد خبر: 132292تاریخ: 1398/4/9 16:34
در گفت و گو با رئیس آموزش و پرورش کهگیلویه مطرح شد؛
شمارش معکوس کنکور سراسری با دریافت کارت و راه اندازی باجه های رفع نقص
رئیس آموزش و پروش کهگیلویه گفت: تعداد داوطبین شرکت کننده در این آزمون در شهرستان کهگیلویه 4582 نفر هستند که سهم برادران 2098 نفر و سهم خواهران 2484 نفر است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس به نقل از کهگیلویه؛ آزمون کنکور سراسری بزرگترین آزمون در ایران به حساب می آید و دانش آموزان و داوطلبان حضور در دانشگاه های کشور باید برای ورود به دانشگاه از سد کنکور عبور کنند.

 

سازمان سنجش مسئول برگزاری این آزمون سراسری است که آموزش و پرورش دهدشت نیز مثل هر ساله آمادگی لازم را برای برگزاری این آزمون دارد و چند روز پایانی در حال رفع برخی از نواقص هستند.

 

علی پورک پور رئیس اداره آموزش و پرورش در گفت و گو با کهگیلویه گفت:با توجه به اینکه کارت ورود به جلسه آزمون گروه های 5 گانه امروز بر روی سایت سازمان سنجش قرار می گیرد، باجه های رفع نقص در آموزش و پرورش پس از حضور در جلسه ای که در استان برگزار خواهد شد، از روز 11 تیر ما درمحل آموزش و پرورش و در باجه رفع نقص، نقایص و مشکلات موجود را در دونوبت صبح و عصر برطرف خواهد کرد و این باجه ها تا روز 14 تیر ماه دایر هستند.

 

پورک پور گفت: در شهرستان کهگیلویه برای برگزاری این آزمون 18 حوزه امتحانی پیش بینی شده که به غیر از دانشگاه آزاد،دانشگاه پیام نورو دانشگاه علمی کاربردی، برخی از مدارسی که ظرفیت های مناسبی برای برگزاری آزمون را دارا بودند آماده برگزاری آزمون هستند.

 

وی با اشاره به اینکه درصد بالاتری از داوطلبان در رشته تجربی آزمون می دهند گفت: در همه رشته های امتحانی یک حوزه مخصوص خواهران و یک حوزه مخصوص برادران پیش بینی و آماده سازی شده است اما برای داوطلبان رشته های انسانی 4 حوزه و برای داوطلبان رشته تجربی 8 حوزه در نظر گرفته شده است.

 

رئیس آموزش و پروش کهگیلویه گفت: تعداد داوطبین شرکت کننده در این آزمون در شهرستان کهگیلویه 4582 نفر هستند که سهم برادران 2098 نفر و سهم خواهران 2484 نفر است.

 

پورکپور در ادامه تصریح کرد: تمام تمهیدات لازم جهت مراقبت و امنیت این آزمون از صفر تا صد اندیشیده شده است و تنهای مشکلی که با آن روبه رو هستیم تامین سیستم سرمایشی برای برخی از مدارسی است که برای این آزمون انتخاب شده اند. متاسفانه این مدارس از سیستم سرمایشی مناسبی برخوردار نبوده و امیدواریم که استان برای سال های آینده برای حل این مشکل زیرساخت های لازم را در اختیار شهرستان کهگیلویه قراردهند.

 

وی همچنین از ادارات و سازمان های دولتی خواست تا جهت تسهیل در برگزاری آزمون و بهتر شدن شرایط مدارس از نظر سیستم سرمایشی از هیچ کمکی فروگزار نکنند تا بتوانیم آزمونی در خور فرزندان کهگیلویه ای برگزار کنیم.

 

آزمون کنکور سراسری در روز های پنج شنبه و جمعه و در دونوبت صبح و عصر برگزار خواهد شد.

 

انتهای پیام/


لینک مطلب: http://www.sobhezagros.ir/News/132292.html