printlogo


آخرین جزئیات تیراندازی در پارک جنگلی یاسوج/با عوامل ایجاد درگیری در پارک جنگلی یاسوج به شدت برخورد خواهد شد

کد خبر: 163214تاریخ: 1399/6/19 23:36
آخرین جزئیات تیراندازی در پارک جنگلی یاسوج/با عوامل ایجاد درگیری در پارک جنگلی یاسوج به شدت برخورد خواهد شد
دادستان مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد در باره این حادثه گفت: بامداد چهارشنبه درگیری در پارک جنگلی در پی اختلافات شخصی رخ داد که در حین درگیری مسلحانه یکی از افراد حاضر مورد اصابت گلوله قرار گرفته است

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس، حدود ساعت ۲ بامداد روز چهارشنبه در پی درگیری در پارک جنگلی یاسوج بین چند جوان، یکی از آنان به ضرب گلوله به شدت مجروح و به بیمارستان شهید بهشتی یاسوج منتقل شد.
به گفته بستگان و افراد مطلع، حال فرد مضروب وخیم اعلام شد و وی هم اکنون در بخش مراقبت‌های ویژه تحت درمان است.دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان با اشاره به درگیری نیمه شب گذشته بین چند جوان و مجروح شدن برخی از انها، این اقدامات را خط قرمز امنیت و دستگاه قضایی دانست و گفت. مردم عزیز خواهند دید دستگاه قضایی با عوامل درگیریها به شدت برخورد خواهدکرد.


سید علی ملک حسینی افزود. این اتفاق در نیمه های شب و در دوردست ترین نقطه شهری یعنی پارک جنگلی یاسوج رخ داده است لذا اگرچه اقدامی زشت و هنجارشکنانه بوده اما این خود نشانه ای از تاثیر طرح ارتقای امنیت اجتماعی در استان و به ویژه مرکز استان بوده که مجرمین فضای شهری را برای اقدام هنجارشکنانه خود ناامن احساس کرده اقدامات جرمانه خود را به  کوه و بیابان منتقل کرده‌اند.


وی افزود: طرح ارتقاء امنیت اجتماعی که چند مرحله را باحضور دلسوزانه و مقتدرانه پلیس پشت سر گذاشته دستاوردهای بسیار خوبی حاصل شده است از جمله انها می‌توان به توقیف بیش از ۳۰۰ خودرو هنجار شکنان و بازداشت بیش از ۵۰ نفر از افراد سابقه دار و مخل نظم که قریب به ۳۰ نفر از آنها هنوز در بازداشت هستند و پلمپ حداقل 40 مرکز تجمع و ارتکاب جرم انها اشاره کرد.

ملک حسینی تاکیدکرد: قطعاً  دستگاه قضایی در خصوص این مجرمین آراء محکومیت قاطع و جامع به همراه مجازات های تکمیلی مانند تبعید یا اقامت اجباری اتخاذ خواهد کرد.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان گفت در این درگیری ۲ نفر  مجروح شده اند که با شکایت شاکیان و اختصاص بازپرس ویژه، شکایت شاکی خصوصی نیز در کنار جنبه عمومی به شدت و قوت از سوی دستگاه قضایی و مرجع انتظامی پیگیری خواهد شد.

 وی گفت: ۶ نفر از منازعین تاکنون دستگیر شده و سایر افراد نیز در اسرع وقت شناسایی و دستگیر خواهند شد.


دادستان مرکز استان در پایان با اشاره به اینکه متاسفانه برخی از خانواده ها نظارت کافی بر اعمال فرزندان خود و افرادی که با آنها مرتبط هستند ندارند و همین امر باعث حضور جوانان و نوجوانان در محیط های مجرمانه میشود به نحوی که آثار مخرب آن علاوه بر خود فرد متوجه جامعه نیز میشود فلذا لازم و ضروری است کنترل لازم از خانواده ها شروع شود که کمتر منتهی به برخورد قضایی گردد. ایشان همچنین خاطر نشان کرد خبرهای خوبی از مرحله چهارم طرح ارتقاء امنیت اجتماعی در روزهای آینده منتشر خواهد شد.

انتهای پیام/


لینک مطلب: http://www.sobhezagros.ir/News/163214.html