printlogo


بنویسید پارک جنگلی بخوانید سایت دفن زباله/ضرورت پاکسازی گنجینه گردشگری مرکز استان +تصاویر

کد خبر: 163285تاریخ: 1399/6/21 13:30
بنویسید پارک جنگلی بخوانید سایت دفن زباله/ضرورت پاکسازی گنجینه گردشگری مرکز استان +تصاویر
پارک جنگلی شهر یاسوج در کنار طبیعت زیبای خود امروز تبدیل به مکانی برای ریختن زباله ها شده است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس پارک جنگلی یاسوج یا پارک بزرگ کوهستان یاسوج مساحتی نزدیک به هزار هکتار دارد و بزرگ‌ترین پارک جنگلی در جنوب کشور محسوب می‌شود. 

این منطقه دارای اقلیم مرطوب و سرد است و میانگین دمای سالانه روی ۱۵ درجه سانتی‌گراد می‌گردد. حداکثر دما در مردادماه ۳۵ درجه و حداقل دما در بهمن‌ماه ۳ درجه است. اگر خواستید دل به طبیعت یاسوج و پارک جنگلی‌اش بسپارید، بهترین زمان برای بازدید اوایل بهار است.  

 

از خصوصیات زیبا و بکر پارک جنگلی شهر یاسوج که بگذریم در این روزها  پارک از انواع زباله ها، و مواد غذایی باقی مانده رهگذران خودنمایی می کند.

 

یکی از نمونه های ستم در حق طبیعت این است که گاهی شاهد آتش سوزی درختان آن باشیم، گاهی منظره زیبای آن سرشار از زباله باشد.

شهرداری مرکز استان به عنوان متولی امور شهری هر چند با نصب سطل های زباله درصدد کمک به جلوگیری از آلودگی این محیط دارد اما تصاویر دریافتی از این محیط نشان دهنده این است که در سایه بی توجهی مسافرانی که قدر طبیعت را ندانسته و اقدام به ریخت زباله می کنند، شهرداری اقدام چندانی برای جمع آوری این زباله ها نداشته است.

 

باید اشاره کرد ریختن زباله در این محیط، وجود سگ های ولگرد و از بین بردن مواد باقی مانده غذایی در سطل های زباله و همچنین پراکنده کردن آن، در کنار بی توجهی به پاکیزگی محیط آن و ادامه این روند می تواند تهدیدی برای طبیعت این منطقه و حتی به خطر افتادن سلامت شهروندان شود.

 

در پایان باید گفت، نظارت شهرداری و جمع آوری زباله ها، حضور گروه های مختلف و دوست دار طبیعت برای کاشت درخت، و جلوگیری از ریختن زباله توسط مسافران می تواند این گنجینه گردشگری خدادای را برای سالیان طولانی حفظ کرده و زمینه ساز تحولات گردشگری  باشد.

 

تصاویر تکمیلی در زیرآمد است: 

 
 
 
 
 
 
 
 

 

انتهای پیام/

 

 

 


لینک مطلب: http://www.sobhezagros.ir/News/163285.html