printlogo


زیبایی های پارک جنگلی یاسوج در فصل برگ ریزان+ تصاویر

کد خبر: 167222تاریخ: 1399/9/20 10:56
گزارش تصویری؛
زیبایی های پارک جنگلی یاسوج در فصل برگ ریزان+ تصاویر
پارک بزرگ جنگلی شهر یاسوج جاذبه ای بسیار زیبا در شمال شهر یاسوج واقع شده که در چهارفصل سال فضای بسیار زیبا را برای طبیعت دوستان و شهروندان این شهر به وجود آورده است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس یاسوج نامی که در جنوب کشور آوازه ای بسیار دارد و  هر ساله عاشقان طبیعت را از سراسر ایران بخصوص استان های جنوبی به سوی خود می کشد، هر چند که در شرایط کنونی مسافرت ها کنسل شده است، زیبایی های منحصر بفرداین شهر باعث شده تا لقب پایتخت ایران را به آن بدهند.

پارک جنگلی یاسوج را می تواند بعد از آبشار یاسوج مهم‌ترین و محبوب‌ترین جاذبه‌ گردشگری مرکز استان کهگیلویه وبویراحمد دانست.

پارک جنگلی یاسوج یا پارک بزرگ کوهستان یاسوج مساحتی نزدیک به هزار هکتار دارد و بزرگ‌ترین پارک جنگلی در جنوب کشور محسوب می‌شود. این پارک در شمال شرق شهر یاسوج، مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد، واقع شده و بخشی از حوزه‌ آبخیز رودخانه‌ بشار محسوب می‌شود. پارک بر روی شیبی است که نمای زیبایی از شهر را برای بازدیدکننده به ارمغان می‌آورد.درختان بلوط حدود ۷۶ درصد از پوشش گیاهی پارک جنگلی یاسوج را تشکیل می‌دهند. بقیه بادام کوهی، ارزن، کیکم، بنه و ... هستند.

تصاویر تکمیلی در زیر آمده است؛
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

انتهای پیام/


لینک مطلب: http://www.sobhezagros.ir/News/167222.html