printlogo


فوت 60 کهگیلویه و بویراحمدی در تصادفات جاده ای

کد خبر: 188789تاریخ: 1400/5/6 15:12
فوت 60 کهگیلویه و بویراحمدی در تصادفات جاده ای
مدیر کل پزشکی قانونی از فوت 60 کهگیلویه و بویراحمدی در حوادث رانندگی در سه ماهه نخست امسال خبر داد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس کامروز امینی با اشاره به اینکه نسبت به سال گذشته در سه ماهه سال جاری بالغ بر 39 در صد افزایش فوتی ناشی از تصادفات جاده ای در کهگیلویه و بویراحمد داشتیم گفت: فوت 60 نفر در حوادث ناشی از تصادفات رانندگی در سه ماهه سال جاری ثبت شده است.

 

وی همچنین در ادامه افزود: در 3 ماهه سال جاری، 80 پرونده فوتی و مصدومیت ناشی از حوادث کار در پزشک قانونی استان ثبت شده است.

 

مدیر کل پزشکی قانونی کهگیلویه و بویراحمد ابراز داشت: مردان در استان بیشترین مصدومان حوادث کار بودند و در این رابطه 76 پرونده مربوط به این گروه از نیروهای کار بوده است.

 

امینی بیشترین ارجاعات شکایات مصدومین حوادث کار را بویراحمدی ها با 43 مورد ارزیابی کرد و گفت:  گچساران 18، کهگیلویه 12، بهمئی 4 و دنا نیز یک موردمصدون ناشی از حوادث کار داشته است.

 

وی با اشاره به اینکه کهگیلویه و بویراحمد در سالنامه آماری پزشک قانونی کشور رتبه 6 حوادث ناشی از کار را به خود اختصاص داده است اظهار داشت:  امسال 2 مورد فوتی حین کارد در استان به ثبت رسیده است.

 

امینی در ادامه بیشترین فوتی های تصادفات 3 ماهه نخست امسال را مردان با 45 و زنان با 15 فوتی ارزیابی کرد و خاطر نشان کرد: از این تعداد بویراحمد 39 نفر، گچساران 12 نفر، کهگیلویه 8 نفر و باشت 1 نفر فوتی در حوادث رانندگی داشتند.

 

مدیر کل پزشکی قانونی کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به افزایش 6 درصدی مصدومان حوادثی رانندگی استان گفت: تعداد مصدومان حوادث رانندگی استان در سه ماهه نخست امسال 935 نفر بوده است.


لینک مطلب: http://www.sobhezagros.ir/News/188789.html