printlogo


ارزیابی 2 هزار  نوآموز در پایگاه سنجش سلامت کهگیلویه و چرام

کد خبر: 190061تاریخ: 1400/6/3 08:13
مدیر آموزش و پرورش شهرستان کهگیلویه خبر:
ارزیابی 2 هزار نوآموز در پایگاه سنجش سلامت کهگیلویه و چرام
مدیر آموزش و پرورش شهرستان کهگیلویه گفت: 2 هزار نوآموز دبستان در شهرستان چرام و دهدشت تاکنون مورد سنجش و ارزیابی قرار گرفتند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس مدیر آموزش و پرورش کهگیلویه در گفتگو با صبح زاگرس  در خصوص  سلامت و آمادگی تحصیلی دانش آموزان بدو ورود به تحصیل  این شهرستان گفت: تست بینایی سنجی، شنوایی سنجی، هوش، قد و وزن، دهان و دندان و آمادگی تحصیلی به منظور غربالگری از  کلاس اولی‌های  2 شهرستان کهگیلویه و چرام در حال انجام است.

 

 

فضل الله گنجی افزود با اشاره به اینکه در  2 مرکز ثابت و سیار بیش از  2 هزار نوآموز مورد سنجش قرار گرفتند، افزود: در مرکز ثابت هدشت تاکنون بیش از یک هزارو ۳۰۰ و سیار شهرستان چرام نیز ۷۰۰نفر مراحل غربالگری را نجام دادند.

 

وی تصریح: هدف این طرح تشخیص و شناسایی به‌موقع نارسایی‌های جسمی، ارزیابی وضعیت ذهنی کودکان بدو ورود به مدرسه، کمک به بهبود کیفی آموزش وکنترل بعضی از عوامل موثر بر افت تحصیلی، بررسی میزان شیوع اختلالات جسمانی و روانی کودکان دارای مشکل و صدورشناسنامه سلامت برای تمامی کودکان است.

 

این مسئول عنوان کرد: همه دانش آموزان در بدو ورود به مدارس متناسب با شرایط جسمی شناسایی می شوند، پس از شناسایی تحت پوشش قرار می گیرند و مداخلات لازم برای آنها صورت می گیرد.

 

انتهای پیام/


لینک مطلب: http://www.sobhezagros.ir/News/190061.html