printlogo


هشدار برای اٌمیکرون در کهگیلویه و بویراحمد/متولیان آموزش و پرورش استان چه تدابیری برای حفظ سلامت دانش آموزان دارند؟

کد خبر: 196658تاریخ: 1400/11/1 09:44
هشدار برای اٌمیکرون در کهگیلویه و بویراحمد/متولیان آموزش و پرورش استان چه تدابیری برای حفظ سلامت دانش آموزان دارند؟
در شرایطی که ویروس جهش یافته کرونا تحت عنوان اٌمیکرون در کهگیلویه و بویراحمد مشاهده شد متولیان آموزش و پرورش در استان باید دغدغه های والدین دانش آموزان را برای جلوگیری از ابتلا به این ویروس رفع کنند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس کرونا ویروس در تازه ترین جهش خود با نام اٌمیکرون شناخته شد تا هشدارها برای جلوگیری از ابتلا به این ویروس جدی گرفته شود و از مرگ و میرهای جدید جلوگیری شود، این ویرس که در نقاط مختلف کشور شیوع پیدا کرده است سبب سرعت انتقال بیشتر و همچنین افزایش مرگ و میرها می شود هر چند طبق اظهارات متخصصان در حوزه بهداشت و درمان تزریق دٌز سوم واکسن کرونا تاثیر بسزایی در مقابله با این ویروس  دارد.

 

در شرایط حاضر  کهگیلویه و بویراحمد به ویروس آٌمیکرون گرفتار شده است و نگرانی ها برای حفظ سلامت جامعه به وجود آمد تا از طریق تدابیر اتخاذ شده شمار کمتری از مردم استان در اثر این بیماری جان خود را از دست دهند، در این راستا هرچند ویروس کرونا در سالیان گذشته فعالیت ها مختلف را در حوزه های گوناگون به تعطیلی کشاند یا مخل کرد اما برای ادامه روند حرکت جامعه ضرورت ادامه روند فعالیت ها جهت جلوگیری از رکود و توقف بخش های مختلف، به جریان افتاد.

 

نظام آموزشی و تحصیلی یکی از بخش هایی بود که متاثر از کرونا شد و این سیستم را به تعطیلی کشاند اما ادامه روند آن سبب افت تحصیلی دانش آموزان و همچنین پایین آمدن کیفیت آموزش شد و بر همین اساس طبق تصمیمات ستاد ملی کرونا ادامه روند آموزش ها با حضور دانش اموزان دنبال خواهد شد.

 

در شرایطی فعلی  اٌمیکرون سبب نگرانی ها در بین اقشار مختلف جامعه خصوصا والدین و دانش آموزان شده است متولیان امر آموزش در راس آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد باید با اتخاذ تدابیر مختلف نگرانی ها را در خصوص حفظ سلامت دانش آموزان برطرف کنند تا از ابتلای آنها به اٌمیکرون جلوگیری شود.

 

آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد با اتخاذ تدابیری همچون در دستور کار قرار دادن واکسیناسیون و تزریق دٌز سوم واکسن، نظارت بر رعایت پروتکل های بهداشتی در بین دانش آموزان و همچنین ادامه روند واکسیناسیون در بین فرهنگیان در جهت حفظ سلامت دانش آموزان و فرهنگیان از اٌمیگرون گام بردارند.

 

آنچه که در شرایط حاضر اهمیت دارد دو مقوله افزایش کیفیت آموزش و حفظ سلامت دانش آموزان است و تحقق این موضوع در گرو توجه جدی به حفظ سلامت دانش آموزان و فرهنگیان است تا دانش آموزان و الدین با خیالی آسوده بتوانند روند آموزش حضوری در کلاس های درس را دنبال کنند گفتنی است هر گونه کوتاهی  توسط متولیان آموزش و پرورش در جدی نگرفتن تاکیدات حوزه بهداشت و درمان برای مبارزه با اٌمیکرون می تواند آسیب های خطرآفرینی را برای دانش آموزان و معلمان به دنبال داشته و سبب ابتلای شمار زیادی از دانش آموزان به این ویروس شود.

 

انتهای پیام/


لینک مطلب: http://www.sobhezagros.ir/News/196658.html