printlogo


افزایش ۹۰ درصدی پرداخت زکات در کهگیلویه و بویراحمد

کد خبر: 199421تاریخ: 1400/12/18 15:11
افزایش ۹۰ درصدی پرداخت زکات در کهگیلویه و بویراحمد
پرداخت زکات در کهگیلویه و بویراحمد نسبت به مدت مشابه پارسال حدود ۹۰ درصد افزایش یافت.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس مدیرکل کمیته امداد این استان در جلسه شورای زکات گفت: امسال ۲۶ میلیارد تومان زکات در کهگیلویه و بویراحمد جمع آوری شده است این در حالی است که این مقدار در سال ۱۳۹۹ حدود ۱۵ میلیارد تومان بوده است.
قباد مبشری با بیان اینکه پرداخت زکات در کهگیلویه و بویراحمد حدود ۹۰ درصد افزایش داشته است، افزود: ۶۱ درصد زکات جمع آوری شده در زمینه‌های حمایتی و کمک به نیازمندان از جمله امور معیشتی، مسکن، درمان و تحصیل نیازمندان و ۳۰ درصد هم در زمینه امورات عام‌المنفعه و اقداماتی مانند مساجد و حسینیه‌ها هزینه شده است.
مبشری با بیان اینکه کهگیلویه و بویراحمد در زمینه پرداخت زکان جزء استان‌های برتر کشور است، اضافه کرد: از مجموع ۵۰۷ روستای مشمول زکات در کهگیلویه و بویراحمد امسال  ۲۷۱ روستا زکات پرداخت کردند.
آیت الله حسینی نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد هم در این جلسه ترویج فرهنگ زکات را از طریق تریبون‌های نمازجمعه و رسانه ملی گام مهم برای آگاهی سازی مردم در این زمینه دانست و گفت: پرداخت زکات موجب کاهش طبقات اجتماعی، برقراری عدالت اجتماعی و محرومیت زدایی در جامعه می‌شود.

 

انتهای پیام

 


لینک مطلب: http://www.sobhezagros.ir/News/199421.html