printlogo


ضرورت ورود مقتدرانه دستگاه قضا به قضیه مهسا امینی/بازار دروغ پردازان و شایعه سازان فضای مجازی برچیده  شود

کد خبر: 210312تاریخ: 1401/6/31 17:28
ضرورت ورود مقتدرانه دستگاه قضا به قضیه مهسا امینی/بازار دروغ پردازان و شایعه سازان فضای مجازی برچیده شود
دستگاه قضا در کهگیلویه و بویراحمد با ورود به فضای مجازی و بخش های مختلف آن کسانی که درصدد دروغ پردازی‌ و شایعه پراکنی از موضوع مرگ مهسا امینی بودند، شناسایی و پیگیری کند

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرساین روزها اخبار مرتبط با مهسا امینی دختری که توسط گشت ارشاد پلیس تهران بازداشت شده بود و در نهایت بر اثر سکته قلبی راهی بیمارستان شد و متاسفانه جان خودش را از دست داد، به صورت گسترده در  فضای مجازی در حال گسترش است.

 
 
در این شرایط  عده ای بدون در نظرگرفتن واقعیت ها و با پیش دستی و البته آگاهانه و به صورت مغرضانه این اتفاق را به عنوان طعمه ای برای مطامع سیاسی خود دانستند و با تحریک افکار عمومی در صدد ماهی گرفتن از آب گل آلود برامدند، و به صورت  آشکار و پنهان رد پاهایی  از رسانه های معاند، تجزیه طلبان، منافقین، تا کومله ها مشاهده شد و حساب کار آنها برای همیشه نزد ملت ایران مشخص و دارای مرزبندی اشکاری است. 
 
 
اما در این بین در فضای مجازی که آبستن تغییر و تحولات و رویدادها از کوچکترین اتفاقات  است، عده ای در این فضای با دمیدن بر آتش سعی بر شعله ور کردن شایعات و تبدیل آن به واقعیت  از طریق دروغ پردازی و تحریک افکار عمومی دارند.
 
در این شرایط  مردم و مسئولان در صدایی واحد خواهان توجه و تمرکز در حرکت جامعه به سمت رشد و پیشرفت هستند، با هرگونه تخریب و از بین رفتن امنیت روانی جامعه و همچنین اقدامات ساختار شکنانه در فضای مجازی و حقیقی  جامعه مخالفند و خواهان اقتدار و ورود جدی نهادهایی همچون دستگاه قضا هستند.
 
در کهگیلویه و بویراحمد اقتدار دستگاه قضا منشأ اثر در تحولات و رویدادهای مختلفی همچون افزایش ارتقای امنیت اجتماعی، مبارزه با قاچاق و  دستگیری سارقان و قاچاقچیان، پیگیری حقوق عامه و مبارزه با زمین خواری، مبارزه با فساد و دستگیری برخی مدیران متخلف، ورود بر جنبه های جرم در ایام مختلف انتخابات در فضای مجازی و حقیقی، پیگیری عوامل مرتبط با خشونت در فضای مجازی و حقیقی و کشف باندهای جرم و سایر اقداماتی همچون مبارزه با احتکار و دیگر موضوعات  اثر گذار و مثبت را در کارنامه درخشان خود دارد.
 
 
در شرایط حساس کنونی هرچند کهگیلویه و بویراحمد در حادثه اخیر از جمله استان هایی بود که حادثه یا رویدادتلخی در اثر مرگ مهسا امینی مشاهده نکرد اما همان شایعات یا برخی فراخوان ها باید مورد توجه، بررسی و اقدام قانونی قرار گیرد. 
 
 
در این راستا دستگاه قضا در  کهگیلویه و بویراحمد می تواند با ورود به فضای مجازی  شایعه‌سازان و دروغ‌پردازان  که امنیت روانی جامعه را به مخاطره می‌اندازند، شناسایی کرده و برخورد قاطعانه، عادلانه و عبرت‌آموز داشته باشد.
 
 
گفتنی است،  این اقتدار دستگاه قضا می تواند مانع از جولان مغرضان و شایعه سازان و دروغ پردازان در فضای مجازی شود و از هرگونه خدشه به امنیت روانی جامعه جلوگیری کند.
 
 
انتهای پیام/
 

لینک مطلب: http://www.sobhezagros.ir/News/210312.html