printlogo


زنگ مهر و مقاومت در مدرسه وحدت نواخته شد/ آیت الله حسینی: نباید اجازه داد مسیر معرفت و انسانیت دانش آموزان منحرف شود/پرسش مهر رئیس جمهور از دانش آموزان چه بود؟/ احمد زاده: دشمن به ایران قوی حساس است+تصاویر

کد خبر: 210349تاریخ: 1401/7/2 09:30
با حضور مسئولان استانی
زنگ مهر و مقاومت در مدرسه وحدت نواخته شد/ آیت الله حسینی: نباید اجازه داد مسیر معرفت و انسانیت دانش آموزان منحرف شود/پرسش مهر رئیس جمهور از دانش آموزان چه بود؟/ احمد زاده: دشمن به ایران قوی حساس است+تصاویر
زنگ مهر و مقاومت همزمان با سراسر کشور در مدارس استان کهگیلویه و بویراحمد به صدا درآمد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس صبح امروز با حضور مسئولان استانی و به مناسبت بازگشایی مدارس و هفته دفاع مقدس زنگ مهر، ایثار و مقاومت در دبیرستان کار و دانش دخترانه وحدت به نمایندگی از مدارس استان کهگیلویه و بویراحمد به صدا درآمد.

 

در این آئین که با حضور نماینده ولی فقیه، فرمانده سپاه فتح، استاندار کهگیلویه و بویراحمد و تعدادی از مدیران استانی همچنین عطاران مدیر وزارتی آموزش و پرورش کشور برگزار شد،حسنعلی عزت خواه با تبریک هفته دفاع مقدس و آغاز سال تحصیلی به دانش آموزان و معلمان کهگیلویه و بویراحمد گفت: ایجاد هویت در نسل آینده ضروری بوده چرا که در تند باد جهانی منحرف می شود.
 
 
وی معرفت و تربیت را مهم دانست و با تاکید بر اینکه معلمان باید مهارت را به دانش آموزان بیاموزند، دلیل اجرای زنگ مدارس را در آموزشگاه هافنی، ضرورت مهارت آموزی ارزیابی کرد .
 
 
 
آیت الله حسینی نماینده ولی فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد در آئین بازگشتیی مدارس با تبریک هفته دفاع مقدس و گرامی داشت یاد شهدای دانش آموز و معلم این روز را به دانش آموزان و معلمان استان تبریک گفت.
 
 
وی با اشاره به اینکه آموزش و پرورش حیات اسلامی است و اگر انسان در این حوزه قرار نگیرد از اساس دور می شود ،گفت : آموزش و پرورش جمهوری اسلامی ایران هدایت گر ارتقاء انسانی می باشد و اگر پرورش و آموزش این هدایت گری را نداشت انسان  در عالم حیوانی باقی می ماند .
 
 
 
 
امام جمعه شهر یاسوج تاکید کرد: رشد و شکوفایی در عالم انسانی با آموزش و پرورش شکل می گیرد .
 
 
 
نماینده رهبر معظم انقلاب اسلامی در کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه هر پرورش و آموزشی انسان را از اخلاق ، معنویت ، حیا و عفت دور می کند در شان انسان نیست گفت: اگر انسانها در آموزش از معبودیت خدا دور شدند این آموزش انسانی نیست بلکه رسیدن به شرک و کفر است .
 
 
 
آیت الله حسینی با تشریح داستان های قرانی در خصوص پرستش خداوند توسط انسان و حیوان گفت: برخی ها تلاش می کنند مسیر توحید را از فرزندان ایرانی بگیرند و انها را در مسیر بی حیایی و بی حجابی قرار دهند که این خیانت در حق انسان است.
 
 
وی با تاکید بر اینکه آموزش و پرورش باید در شان دانش آموزان و انسان باشد اذعان داشت: در معارف اهل بیت مواردی وجود دارد که باتوجه به غنای فرهنگی کشور نباید اجازه داد مسیر معرفت و انسانیت دانش آموزان به انحراف کشیده شود.
 
 
آیت الله حسینی با انتقاد از برخی رفتارها در کشور ابراز داشت : تمام توجه ما باید این باشد که دانش آموزان را در مسیر خدا و اهل بیت قرار دهیم .
 
 
نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد با تاکید بر اینکه آن چیزی که برای انسان باقی می ماند ، معرفت، نماز ، دین و حیا است گفت: رسالت معلمان و آموزش و پرورش مهم است و اساسا همه سرمایه های کشور در دست این وزارت خانه است و اگر رشدی وجود داشته باشد توسط آموزش و پرورش صورت می گیرد و باید دانش آموزان در تراز انقلاب تربیت شود .
 
 
وی جبران مسئله آموزش و تربیت را بعد از کرونا ضروری ارزیابی کرد و ابراز داشت: به آموزش و پرورش اعتماد شده و امانتی که در دست این قشر هست حفظ و همه دستگاه ها باید همکاری کنند.
 
 
او نیاز آموزش و پرورش را به امکانات مهم عنوان کرد و گفت : نباید مدرسه ای با کمبود امکانات و تجهیزات در استان داشته باشیم و مسئولان باید به آموزش و پرورش کمک کنند.
 
 
 
 
سید علی احمد زاده در آئین بازگشایی مدارس استان با تبریک هفته دفاع مقدس و با تاکید بر اینکه لازمه الگو بودن در جامعه را پرورش و آموزش مناسب ارزیابی کرد و گفت: برای اینکه کشور ما وابسته نباشد و اجازه حکومت نکردن دشمن بر ما داده نشود انقلاب اسلامی شک گرفت.
 
 
نماینده ارشد دولت سیزدهم در کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه علم سرلوحه همه کارهاست و با توجه به شعار امسال تولید بر مبنای دانش خواهد بود اظهار داشت :هر کاری که بر پایه دانش نباشد به نتیجه نمی رسد و چنانچه خواهان ترقی باشیم باید از آموزش و پرورش آغاز کنیم.
 
 
وی ابراز داشت: خون های زیادی در کشور ریخته شد تا وجبی از خاک ما دست دشمن نیفتد و حالا ما هم باید با الگو برداری از این شهدا انقلاب را حفظ کنیم.
 
 
استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: کسانی که مردم را تحریک می کنند برای اغتشاش، پاره کردن قران و به آتش کشیدن مساجد و حمله به نیروی انتظامی و توهین به پرچم کشور در تربیت اسلامی و ایرانی نیستند.
 
 
احمد زاده پرچم هر کشور را هویت ملی آن کشور دانست و ابراز داشت:کسانی که پرچم ایران را به آتش می کشانند هویت ایرانی ندارند و دنبال علم کردن پرچم کشور های دیگر بر سر ما هستند و می خواهند ایران قوی را از بین ببرند.
 
 
استاندار کهگیلویه و بویراحمد در سفارش به دانش آموزان کهگیلویه و بویراحمدی گفت : دشمن به ایران قوی حساس است و برای همین حجاب، عفاف و هویت ملی را می خواهد کنار بزند و این کار را به دست افرادی که ضد ملیت مستقل هستند با آتش کشیدن پرچم و روسری انجام می دهد.
 
 
وی حجاب و عفاف را ضروری ارزیابی کرد و با تاکید بر اینکه حجاب هویت دیگر ایران است گفت : خون شهدا پای انقلاب، هویت دینی، حجاب، عفاف و استقلال کشور ریخته شده و باید این کشور و هویت هایش حفظ شود.
 
 
احمد زاده جبران خلاء علمی به دلیل کرونا را مهم برشمرد و گفت: شهید چمران از آمریکا خارج شد و برای دفاع از لبنان در مقابل اسرائیل تلاش کرد، آمریکایی ها اذعان کردند که خلاء این شهید عزیز برای این کشور 20 سال است.
 
 
نماینده ارشد دولت در کهگیلویه و بویراحمد ۲ سوال مطرح شده توسط رئیس جمهور را قرائت کرد و در این باره گفت: از دانش آموزان پرسیده شده مدرسه خوب دارای چه ویژگی ها و مشخصاتی است؟ و از آموزش و پرورشی ها پرسیده شده، برای افزایش بهره وری آموزش و پرورش چه اقدامی باید صورت گرفت؟
 
 
وی در پایان اذعان داشت کرونا هنوز تمام نشده و باید مراقبت های بهداشتی و سلامت در دستور کار دانش آموزان، معلمان و مدارس باشد.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
انتهای پیام/

 


لینک مطلب: http://www.sobhezagros.ir/News/210349.html