printlogo


برگزاری یادواره سرداران و ۱۵۲۰ شهید تیپ ۴۸ فتح در دهکده دفاع مقدس یاسوج/فرمانده قرارگاه کربلا:خون شهدا به صورت ما خورده است؛ باید تکلیف خود را انجام دهیم+تصاویر

کد خبر: 210471تاریخ: 1401/7/6 10:05
برگزاری یادواره سرداران و ۱۵۲۰ شهید تیپ ۴۸ فتح در دهکده دفاع مقدس یاسوج/فرمانده قرارگاه کربلا:خون شهدا به صورت ما خورده است؛ باید تکلیف خود را انجام دهیم+تصاویر
یادواره سرداران و ۱۵۲۰ شهید تیپ ۴۸ فتح در دهکده دفاع مقدس شهر یاسوج با حضور فرماندهان نظامی و مسئولین استانی برگزار شد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس  شب گذشته یادواره سرداران و ۱۵۲۰ شهید تیپ ۴۸ فتح با حضور فرمانده قرارگاه منطقه ای کربلا نیروی زمینی سپاه پاسداران، فرماندهان نظامی و انتظامی، نماینده بویراحمد، دنا و مارگون در مجلس شورای اسلامی، چهره های سیاسی و مسئولان استانی و شهرستانی  در دهکده دفاع مقدس شهر یاسوج برگزار شد.

 

سردار احمد خادم سید الشهدا فرمانده قرارگاه کربلا  در این یادواره بیان کرد: تیپ ۴۸ فتح همیشه در جنگ جزء تیپ های خط شکن بود همچنبن در هشت سال دفاع مقدس باعث پیروزی های متعدد همرزمان خود می شدند.

 
 
وی گفت: یک جوان امروز از من پرسید شما چطور در جنگ در برابر ابرقدرت ها جنگیدید و پیروز شدید؛ به او گفتم جوانان ما حرف امام خود را با جان دل گوش می دادند و عمل می کردند.
 
 
فرمانده قرارگاه کربلا افزود: انسان با ایمان کسی است اگر تکه تکه هم شود در هدف خود مصمم است،کسی که امیر نفس خود باشد خداوند به او عزت می دهد.
 
 
وی افزود: شهدا کسانی بودند که برای رضای خدا حرف امام خود را گوش می دادند و امروز نیز در مجلس شهدا هستیم امروز شهدا به ما چه می گویند؟ امروز ما نیز باید به تکلیف خود عمل کنیم.
 
سردار احمد خادم سید الشهدا ادامه داد: هر کسی هر کاری از دستش بر می آید باید انجام دهد مانند گنجشکی که با دهان خود اب بر روی اتش می ریخت.
 
وی خاطر نشان کرد: زمانی من در گردان بودم بچه های من را گرفتند دست و پاهای آنها را می بستند و در کانال می گذاشتند و بر روی آن ها خاک می ریختند یعنی عملا آنها را زنده به گور می کردند. 
 
فرمانده قرارگاه کربلا ادامه داد: امروز چه اتفاقی در عراق افتاده است که بیست میلیون جمعیت در مراسم اربعین شرکت می کنند؛ فکر می کنید دین ضعیف شده یا مرده است؟ خیر؛ این طور نیست بلکه دشمنان می خواهند بین ما اختلاف بیندازند.
 
وی بیان کرد: عزیزان هر چه می خواهید از خداوند رحمان  بخواهید در زمان جنگ جوانان با جان خود از ولایت فقیه اطاعت می کردند و امروز اگر ما به موفقیتی رسیده ایم از برکت خون شهدا است و هر کاری می توانید برای این مردم انجام بدهید چون این انقلاب از برکت خون شهدا است.
 
سردار خادم سید الشهدا در ادامه افزود: آنچه که رئیس جمهور ما در سازمان ملل انجام داد و عکس سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی را به نمایش گذاشت این از  برکت خداست یعنی با خدا باش پادشاهی کن.
 
وی گفت: وقتی مقام معظم رهبری به ما فرمان داد بروید و داعش را سر جایش بنشانید، حاج قاسم جوانان ایران، عراق، سوریه و افغانستان را دور هم جمع کرد و در برابر داعش ایستاد.
 
 
 
خادم سیدالشهدا ادامه داد: در سوریه داعش در چاه ها سم می ریخت، به درختان سم می زند تا ما بخوریم و کشته شویم اما سرانجام چه شد؟ داعش شکست خورد و ما با اراده و ایمان بر آنها پیروز شدیم.
 
 
فرمانده قرارگاه کربلا با بیان اینکه در زمان جنگ ما تجهیزات نداشتیم و هیچ کسی نیز به ما تجهیزات نمی داد افزود: اما دیدید چکار کردیم. ایران اسلامی در برابر ابر قدرت ها ایستاد که این تدبیر جمهوری اسلامی بود اما امروز ما قدرت مند هستیم و دارای تجهیزات پیشرفته و مدرن هستیم.
 
 
وی گفت حاج قاسم تکلیف خود را انجام داد و سرانجام به آرزوی خود که شهادت بود رسید، خون پاک شهیدان به صورت ما خورده است پس باید تکلیف خود را انجام بدهیم.
 


 

فرمانده تیپ ۴۸ فتح استان کهگیلویه وبویراحمد در ادامه این یادواره با اشاره به این که شهدا و رزمندگان در هشت سال دفاع مقدس درس مقاومت و ایستادگی را به همه آزادگان جهان دادند و پرچم انقلاب اسلامی را بلند نگه داشتند، بیان کرد: امروز کسانی هستند که یادگاری های جنگ را با خود در بدن دارند، سخت راه می روند و سخت نفس می کشند تا ما قله های افتخار را در تکنولوژی، نانو، هسته ای و ... به پیش ببریم.
 
 
سردار حکمتیان راز ادامه داد: تیپ۴۸ فتح در طول هشت سال دفاع مقدس  در راه دفاع از کیان ایران اسلامی و هم اکنون نیز در شمال غرب کشور ۱۵۰۰ کیلومتر دور تر از خاک استان در حال مبارزه با سوداگران مرگ است.
 
 
وی افزود: امروز تیپ ۴۸فتح یک سرمایه در استان کهگیلویه و بویراحمد است و در هر حادثه ای این تیپ با افتخار جلو می رود؛ دیدید در قضیه کرونا، سیل، زلزله و هر اتفاقی که می افتد این تیپ حاضر است و افتخاری است برای استان و ایران اسلامی و آماده است تا آخرین قطره خون و آخرین  فشنگ  از تمامیت ارضی کشور دفاع کند و نخواهد گذاشت هیچ کسی جرات نا امن کردن ایران عزیز را به خود بدهد.
 
 
فرمانده تیپ 48 فتح خاطر نشان کرد: این مکان که می بیندید بازسازی عملیات ال بیت المقدس است .
 
 
وی ادامه داد: امروز پاسداران ما در نقطه صفر مرزی هستند و ما وصل هستیم به نیروی مردمی که این به برکت روح بلند شهدا است؛ آماده ایم تا در برابر این شهیدی که امروز مهمان ما است عهد ببندیم که تا آخرین قطره خون از انقلاب و کشورمان دفاع خواهیم کرد.

 تصاویر تکمیلی در زیر آمده است؛

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 


 انتهای پیام/


لینک مطلب: http://www.sobhezagros.ir/News/210471.html