printlogo


خطر جان 300 خانوار ده برآفتابی را در کهگیلویه و بویراحمد تهدید می کند+ عکس

کد خبر: 210480تاریخ: 1401/7/6 16:03
خطر جان 300 خانوار ده برآفتابی را در کهگیلویه و بویراحمد تهدید می کند+ عکس
نقص فنی پل فلزی در ده برآفتاب ، محل اتصال 2 محور اصلی اصفهان و شهر سی سخت به یاسوج مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد تهدیدی برای جان مردم است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس نام روستای ده برآفتاب یاسوج به دلیل ویژگی های خاص در انقلاب اسلامی و میهن به خوبی می درخشد روستایی که در 8 سال دفاع مقدس بالغ بر 89 درصد جمعیت آن عازم جبهه های حق علیه باطل شدند تا این روستا چون نگین در کهگیلویه و بویراحمد بدرخشد.

 

روستای "ده برآفتاب" در 15 کیلومتری شهر یاسوج و در محور "یاسوج-سی سخت" قرار دارد و اهالی آن به سادات میر شهرت دارند .

 

این روستا بالغ بر1500 نفر جمعیت دارد که که در روزهای جنگ جمعیت آن بر اساس سرشماری ها قریب به 200 خانوار ارزیابی شد تا با اعزام 7/89 درصد جمعیت و تقدیم 29 شهید، 150 جانباز و 483 رزمنده سهم بسزایی را در دفاع مقدس داشته باشد.

 

اگر چه حیا و انقلابیگری اهالی این روستا باعث شد بعد از جنگ تلاش کنند تا با اتحاد و هم افزایی خود روستا را توسعه و سروسامان دهند اما  این روزهای گرامیداشت هفته دفاع مقدس ، بهانه ای شد تا سری به این روستا بزنیم و از خطری پرده برداری کنیم که جان اهالی را تهدید می کند.

 

پل معلق روستای ده برافتاب که مسیر ارتباطی 2 محور یاسوج به اصفهان و یاسوج به شهر سی سخت  را متصل می کند سالهاست به دلیل وقوع سیل پایه های آن تخریب شده و خطر جان رهگذران و اهالی این منطقه را تهدید می کند.

 

اگر چه عبور و مرور خودرو از روی این پل در حال انجام است و مسیر پر ترددی محسوب می شود اما حذف 2 پایه این پل فلزی به دلیل سیل و طولانی بودن آن تهدیدی جدید محسوب می شود که علاوه بر تحمیل هزینه ریالی بر دوش دولت می تواند جان انسان را به خطر بیندازد.

 

بازسازی پایه های این پل اگر چه هزینه بر است اما به طور حتم اگر پل تخریب شود هزینه بیشتری را صرف بازسازی باید کرد تا راه ارتباطی مردم تامین شود چرا که بیش از 200 تا 300 هکتار از مزارع کشاورزی مردم این روستا در آن سوی پل و در مجاور جاده یاسوج - اصفهان قرار دارد که در صورت بسته شدن پل، امکان تردد کشاورزان وجود ندارد.

 

امید است مسئولان در این خصوص چاره اندیشی کنند و نسبت به تعمیر پل فلزی ده برافتاب که ارتباط 2 محور اصلی استان را متصل می کند هرچه زودتر اقدام کنند.

 

 
 
 
 
 
 
 

انتهای پیام/


لینک مطلب: http://www.sobhezagros.ir/News/210480.html