printlogo


قسم جلاله مدیر عامل گروه معین کوثر برای خبرنگاران/سازمان تامین اجتماعی بدنبال غرامت است/بلوف غلامرضا پناه و سیاسی کاری در پروژه تجاری یاسوج/قلب یاسوج زیر تیغ بی خیالی مسئولان

کد خبر: 210593تاریخ: 1401/7/9 22:30
قسم جلاله مدیر عامل گروه معین کوثر برای خبرنگاران/سازمان تامین اجتماعی بدنبال غرامت است/بلوف غلامرضا پناه و سیاسی کاری در پروژه تجاری یاسوج/قلب یاسوج زیر تیغ بی خیالی مسئولان
نشست خبری حسین زاهدی در یاسوج برگزار شد تا پشت پرده های جالبی از علت عدم اجرای پروژه تجاری تامین اجتماعی این شهر معلوم شود.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس مدیر عامل گروه معین کوثر در نشست خبری با اصحاب رسانه استان گفت: در مجموعه معین کوثر چند پروژه بزرگ در خرم آباد، یاسوج و تهران وجود دارد که نیاز به تعیین تکلیف دارد چرا که از توان اجرای این گروه خارج است.

 
وی درصد پیشرفت پروژه خرم آباد را ۳۰ درصد و پروژه یاسوج را ۶ درصد عنوان کرد و اذعان داشت: اجرای پروژه یاسوج را رسانه ها و مردم بیشتر از مسئولان مطالبه می کنند.
 
وی با اظهار به اینکه ماشرمنده مردم هستیم واجرای این پروژه از  توان ما خالی است گفت: تیم جدید گروه معین کوثر وارد کار شده و ما می خواهیم کار را تعیین تکلیف کنیم .
 
وی با اشاره به اینکه حسابرسی های سفت و سختی شده و به همین دلیل با مالک تامین اجتماعی وارد رایزنی شده ایم .
 
زاهدی در ادامه افزود: ما به همفکری با رسانه نیاز داریم چرا که از سال ۹۷ برای ما ابلاغیه آمده و با توجه به اینکه نهاد نظارتی مواردی را مطرح کرده ما برای اجرای این پروژه منع قانونی داریم .
 
وی اظهار داشت : تامین اجتماعی از ما خسارت می خواهد و مبالغی که عنوان شده برای ما سنگین هست .
 
مدیر عامل گروه معین کوثر این مبلغ را بالغ بر ۸۰ میلیارد تومان عنوان کرد و گفت : برای اتمام این پروژه بیش از یک هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز و از توان ما برای اجرا خارج است.
 
وی با اشاره به اینکه این پروژه پیوست فرهنگی ندارد اذعان داشت: اگر قرار باشد برای این پروژه ۲ سالن سینما طراحی شود باید این موضوع را بررسی کرد که سود مجموعه از این سینما چیست.
 
زاهدی که در صحبت هایش با تاکید بر اینکه این پروژه پیوست اقتصادی ندارد از عدم استقبال مجموعه برای این پروژه خبر داد.
 
وی اذعان داشت: به دلیل بهره برداری های سیاسی پروژه یاسوج توسط عده ای تعریف شد بدون اینکه کار کارشناسی صورت پذیرد و وقتی افراد قبلی از مجموعه خارج شدند منطق جایگزین شده است و پیوست اقتصادی منفی است.
 
مدیر عامل گروه معین کوثر با اظهار بر اینکه مسئولان پیگیر این طرح در مرکز استان نیستند و تنها به دلیل سیاسی مدیران بالادستی که حکم می کردند کلنگ این طرح زمین زده شد.
 
وی با اشاره به اینکه ما نمی خواهیم بیش از این شرمنده مردم باشیم و تامین اجتماعی از ما شاکی شده و غرامت می خواهد ابراز داشت : تامین اجتماعی حاظر به گفتگو نیست و پای میز مذاکره نمی نشیند.
 
زاهدی با تاکید بر اینکه به هیچ عنوان این پروژه سود اقتصادی ندارد خاطر نشان کرد: از سال ۱۳۹۷ در هیات مدیره مصوب شد که این پروژه باید از برنامه خارج شود .
 
مدیر عامل گروه معین کوثر گفت:مجموعه توان اجرا و سرمایه گذاری در پروژه یاسوج را ندارد و این را مسئولان استان از سال ۱۳۹۷ می داند.
 
وی گفت: این شهامت را داریم که غرامت منطقی را پرداخت و یا به جای غرامت در طرح مسکن ایثارگران سرمایه گذاری کنیم.
 
زاهدی اذعان داشت:اگر مسئولان هم بخواند نمی توانیم به مردم دروغ بگوییم و نمی توانیم اینجا کار اجرایی کنیم.
 
وی مبلغ هزینه شده را در پروژه تجاری یاسوج بالغ بر ۱۰ میلیارد تومان عنوان کرد و با گلایه از اینکه سازمان تامین اجتماعی پاسخ نامه های عدم اجرای طرح را توسط ما از سال ۹۷ نمی دهد و بدنبال پول غرامت هست.
 
زاهدی گفت: شهرداری به دلیل مشکلات پروانه ساخت پولهایی مطالبه کرده و در برهه ای تقاضای ۷ میلیارد بعد ۴ میلیارد تومان و از این مبلغ به ۴۰۰ میلیون تومان کاهش داده در صورتی که ما نمی خواهیم کار کنیم.
 
مدیر عامل گروه معین کوثر قسم جلاله یاد کرد که ما نمی توانیم فعالیت کنیم و گفت : کار ما ساخت و ساز برای ایثارگران است و توان اجرای این پروژه را نداریم .
 
 
گفتنی است: بعد از ۶ سال زخمی که بر تن شهر یاسوج توسط این گروه سرمایه گذاری زده شد، حکایت از سیاسی کاری مسئولان استانی و غلامرضا پناه برای اجرای پروژه ای داشت که هرگز نمی خواست اجرا شود و تامین اجتماعی استان این ملک را بازیچه خواسته های خود کرده و در حالی که می شد از این زمین به عنوان حداقل پارکینگ استفاده کرد، غلامرضا پناه از مسئولانی بود که نقش عمده ای در کلنگ زنی و تعریف این پروژه در استان داشت.
 
 
انتهای پیام/

لینک مطلب: http://www.sobhezagros.ir/News/210593.html